Ferrari’den Bridgestone’a ödül

Ferrari, bu yıl 6’ıncısı düzenlenen tören ile partnerlerini ödüllendirdi.

06.07.2006 - 00:00 | MediaCat

İtalya’nın Maranello şehrinde yapılan ‘Podio Ferrari 2006 Ödül Töreni’nde Bridgestone, “Ferrari President’s Award” – Ferrari Başkan Ödülü – ( Premio del Presidente ) kazandı. Ferrari’nin tedarikçilerini ve teknik firmaların teknolojik yeniliklerini ödüllendirmek amacıyla 2000 yılından beri gelenekselleşen ödül töreninde ödülü Ferrari CEO’su Luca di Montezamolo’dan Bridgestone adına CEO ve Bridgestone Avrupa Başkanı Takashi Urano aldı.

Formula 1’deki üstün performansın sağlanmasındaki katkısı ve bu performans ile tecrübenin Ferrari GT yarış arabalarına taşınmasından dolayı Bridgestone’a verilen ödülü alan Takashi Urano “Çok gururluyuz, önümüzdeki engelleri aşmaya devam etmekte ve bunu en iyi şekilde yapmakta kararlıyız” derken Ferrari CEO’su Montezamolo da “Bridgestone, Ferrari’nin yapıcı ve geliştirici tutumunu başarı ile destekliyor. Teknik kapasitelerini mükemmel bir şekilde ortaya koyarak Ferrari’nin bütün başarısındaki en iyi desteği sağladıkları için bu ödülü bir teşekkür olarak kabul etmelerini diliyorum” dedi.

300’den fazla ortak ve tedarikçi firma bu yıl düzenlenen Ferrari Teknoloji Ödülü, Ferrari Yenilik Ödülü, Ferrari Mükemmellik Ödülü ve Ferrari Başkan Ödülü’nü kazanmak için yarıştı. Otomotiv sektörünü buluşturan ve dünyadaki otomotiv sektörünün gelişimi, otomobil dünyasındaki teknolojik gelişmeler gibi konularda tartışma platformu yaratan törene sektörün önde gelen isimleri de katıldı.
Teknik anlamda teknolojinin en üst noktalarında beraber yarışan iki markanın beraberliğinde birçok başarıya imza atıldı. Bridgestone’un resmi lastik tedarikçisi olduğu Ferrari Formula 1 takımı, 1999 – 2004 yılları arasında 5 yıl üst üste sürücüler ve 6 yıl üst üste takımlar şampiyonluğunu kazanmıştı. Bridgestone F430, F430 Spyder, 612 Scaglietti, 599 GTB Fiorano arabaları için fabrika çıkışı Potenza RE050 lastiklerini sağlamakta. Ferrari’nin en prestijli modelleri Ferrari Enzo, Superamerica ve FXX için de temeli Formula 1’e dayanmakta olan çok özel teknoloji ve hamura sahip lastikler sunmakta.

Bridgestone halen, Ferrari’nin başarılı F1 aracının yanısıra, birçok süper spor GT modeli için de farklı tip ve modellerde lastik üretmeye devam ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.