Ferdi’yle gülümse

TEV, vefatının 10. yıldönümünde Ferdi Özbeğen'i unutulmaz gülümsemesiyle yâd ediyor.

30.01.2023 - 16:30 | MediaCat

Ferdi'yle gülümse

Türk Eğitim Vakfı (TEV), vefatından önce tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu TEV’e bağışlayan taverna müziğinin öncüsü Ferdi Özbeğen’i vefatının 10’uncu yılında, şarkılarıyla birlikte hafızalara kazınan gülümsemesi yâd ediyor.

“#ferdiylegülümse” diyen vakıf, yaşadıkları maddi, sosyal ve psikolojik zorluklar nedeniyle eğitimini yarıda bırakma riskiyle karşı karşıya kalan üniversite öğrencileri için hayata geçirdiği Yarıda Kalmasın projesini Özbeğen anısına yapılan bağış ve desteklerle büyütme çağrısında bulunuyor. “Ferdi Özbeğen her şarkısındaki o sıcak gülümsemesiyle anılsın, bağışçısı olduğu TEV’den burs alarak okuyan öğrencilerin de eğitimi #yarıdakalmasın” mesajıyla başlatılan projeyle TEV’in hedefi hem Özbeğen’i anmak hem de daha çok gencin yüzünde mezuniyet gülümsemesini görebilmek.

Ferdi Özbeğen’in, vefatından önce tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığını hatırlatan TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Kıymetli Ferdi Özbeğen, hepimizin severek dinlediği şarkılara imzasını atan, beyefendi bir sanatçıydı. Vakfımıza yaptığı bağışla bugüne kadar yüzlerce öğrencinin hayatına dokundu. Beyaz piyanosu ise Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi Nevin-Mehmet Bilginer Kültür ve Sanat Merkezi’nde, müzikle ilgilenen birçok gence ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Vefatının 10’uncu yıldönümünde biz de Ferdi Özbeğen’i gülümsemesiyle anmak istedik. Siz de Ferdi Özbeğen’in gülümseyerek söylediği şarkılardan oluşan videoyu #ferdiylegülümse etiketiyle paylaşarak bu özel projeye dahil olabilirsiniz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.