MediaCat

Fenomen, hayalî ve alkolik: Louise Delage

Instagram’ı vuran bir hayalin yüzü nihayet aydınlandı.

Fenomen, hayalî ve alkolik: Louise Delage

Louise Delage. 25 yaşında, Paris’te yaşayan genç bir kadın. Anbean Instagram’dan paylaştığı yolculuklar, yemekler, tekne gezintileri ve partilerle yazı 16 bin takipçiyle kapatan ve kendine aralarında diğer Instagram fenomenlerinin de olduğu geniş bir takipçi kitlesi yaratan taze bir fenomen.

En azından takipçileri nezdinde öyle. Oysa, Louise Delage bir alkolik. Ve dahası, her fotoğrafında kendisine eşlik eden içkisiyle kendisini seven yabancıları selamlayan Louise Delage gerçek değil. İşin aslı şu ki, Louise Delage bir kampanya karakteri. Genç hedef kitlesine yakınlarındaki insanların bağımlılıklarını gözden kaçırmanın ne denli kolay olduğunu göstermek için reklam ajansı BETC Paris ve yapımevi Francine Framboise tarafından Addict Aide için hayat bulmuş bir kampanyanın kurgu kahramanı.

Hepimizin tanıdığı bir Louise Delage var, diyor Addict Aide Kurucu Ortağı Michel Reynaud. Bilhassa genç nüfusta yılda bir ila beş kişinin ölümüne ve bir ila iki kişinin suç işlemesine neden olan bağımlılıklara dikkat çekmek için medyayı tercih etmelerinin sebebini açıklayan BETC Paris Başkanı Stephane Xiberras, McLuhan’a teşekkür ederek şöyle diyor: “Medya, doğru araçları kullanmayı bilenlere mesajlarını iletebilecekleri sonsuz olanaklar sunuyor.”

Merak edenler Louise Delage’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirler. Ajansın dört gün önce paylaştığı ve Delage’ın “gerçek kimliğini” ifşa ettiği video ise aşağıda.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.