Fenerbahçe cep operatörü oldu

Taraftarlar, Fenercell markalı yeni bir SIM kart ile hangi mobil operatörden olursa olsun mevcut numaralarını, ön kodu dahil Avea'ya...

24.02.2009 - 14:47 | MediaCat

Ana sponsoru GSM operatörü Avea ile mobil telekomünikasyon işbirliğine giden Fenerbahçe Kulübü, Fenercell’i taraftarlarının kullanımına sundu. Fenercell, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen organizasyonda basına tanıtıldı. Organizasyonunda Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı, Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ve Avea Üst Yöneticisi Cüneyt Türktan tarafından işbirliği anlaşması da imzalandı. Toplantıda Avea Segment Yönetim Direktörü Tunç Berkman, Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Hakan Demir, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler de bulundu.

Hedef 1 milyon abone

Kendini finanse edecek bir model üzerine kurulduğu ifade edilen projede Fenerbahçe’nin hedefi 1 milyon abone ve yıllık 20 milyon TL brüt gelire ulaşmak. Fenercell tarifesi avantajlarından faydalanmak isteyen Fenerbahçe taraftarları, isterlerse mevcut numaralarını kullanmaya devam edebilecek. Taraftarlar, Fenercell markalı yeni bir SIM kart ile hangi mobil operatörden olursa olsun mevcut numaralarını, ön kodu dahil Avea’ya taşıyarak Fenercell’li olabilecek. Fenercell aboneleri, telefon görüşmesi, SMS, MMS, mobil internet ve tüm diğer katma değerli servisler gibi, standart GSM hizmetlerinin tamamından faydalanabilecek. Fenercell, tüm Avea, Türk Telekom ve Fenerium bayilerinde satışa sunuldu. Fenercell’i tercih eden abonelerin SIM kartlarında özel Fenercell logosu yer alacak ve telefonların ekranlarında Fenercell yazacak.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı ve Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Fenercell ile mobil iletişim alanında bir ilke imza atarak, mobil telekom sektörüne öncülük edecek bir projeyi başlattıklarını söyledi. Koç, Avea ile yedi yıldır devam eden stratejik ortaklıklarını, Türk Telekom’un da katılımıyla 2013 yılına kadar uzattıklarını hatırlatarak, bu birlikteliği yeni bir işbirliğiyle farklı bir boyuta taşıdıklarını belirtti. Fenercell girişiminin sadece kulüpler için bir ilk değil, aynı zamanda bu sektör için de bir ilk olacağının altını çizen Koç, “2007-2008 sezonu itibarıyla Fenerbahçe, uluslararası denetim firması Deloitte’in yayınladığı Avrupa’nın gelirleri en güçlü 20 takımı arasına girdi. Bizden iki hatta üç misli gelirlere sahip kulüplerin bulunduğu bu listeye girmek ne kadar güç olduysa inanın burada barınmak daha da güç olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.