Dünyanın en itibarlı şirketi belli oldu

Dow Jones'un finansal yayın organı Barron's Dergisi tarafından gerçekleştirilen Dünyanın En İtibarlı Şirketi Araştırması'nın 2009 sonuçları açıklandı...

24.02.2009 - 12:48 | MediaCat

Profesyonel yatırım danışmanlarının değerlendirmeleri temelinde yürütülen tek itibar araştırması olan ve Dow Jones’un finansal yayın organı Barron’s Dergisi tarafından gerçekleştirilen Dünyanın En İtibarlı Şirketi Araştırması’nın 2009 sonuçları açıklandı. Johnson&Johnson, bu yıl da dünyanın en itibarlı kuruluşu seçildi.

2006 ve 2008 yıllarında da Dünyanın En İtibarlı Şirketi Araştırması’nda lider olan Johnson &Johnson aynı araştırmada 2007 yılında ikinci sırada yer almıştı. Johnson &Johnson, bu yılki liderliği ile Dünya’nın En İtibarlı Şirketi unvanını son 4 yılda 3. kez almış oldu.

Şirketlerin itibarını belirleyen ana başlıklar “güçlü yönetim, etkili iş stratejisi, rekabet üstünlüğü, etik uygulamalar, ciro ve karlılıkta büyüme” olarak sıralandı. Araştırmaya göre dünyanın en itibarlı şirketleri listesinde ilk sırada olan Johnson&Johnson’ı sırasıyla Berkshire Hathaway Inc, Procter & Gamble, Apple, Wal-Mart Stores Inc, Mc Donald’s Corp, Google Inc, Bank of America ve HSBC Holdings PLC izledi. Araştırmada ayrıca ilaç sektörünün ekonomik durgunluğun dışında kalarak uzun vadeli büyüme hedefleri anlamında yüksek bir performans sergilediği belirtildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.