Felis sohbetleri: Tuğbay Bilbay

Felis Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü Jüri Başkanı Tuğbay Bilbay'la ufak bir mola...

17.04.2017 - 10:24 | Tuğba Özögretmen

Felis sohbetleri: Tuğbay Bilbay

Dönemin yükselen yıldızı Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü, bu yıl Felis’te Manajans J. Walter Thompson CEO ve CCO’su Tuğbay Bilbay‘ın yönetiminde. Bilbay ve jüri üyeleri; yaratma sürecini, doğal süreçte oluşan entegrasyonu ve marka tarafından üretilen orijinal içerikleri değerlendirerek en iyileri belirlemek için zorlu bir süreç yaşayacaklar. Zorlu çünkü Bilbay’a göre bu bölümde Türkiye’den çıkan işler iddiasını her adımda daha fazla artırıyor.

Tuğbay Bilbay’la Felis özelinde yaptığımız söyleşiyi MediaCat Nisan sayısında bulabilirsiniz. Şimdi sektöre ve Bilbay’a dair 4 soruluk bir mola…

Reklamcılıkta iş yapış biçimlerinin seneler içinde nasıl değiştiğine tanıklık ettiniz. Yıllara yayılan bu süreçte mesleki olarak sizi en sevindiren ve rahat hissettiren değişim neydi?

İnternet ve onun getirdikleriyle birlikte yer ve zaman sorunu aşıldı. Bizim sektöre özgü bir rahatlık olmasa da en çok etkilenen sektörlerden biriyiz sanırım.

Reklamcılık kariyerinizde ilk ödülünüzü hangi işle, nereden kazanmıştınız?

Ödül biriktirmem, arşiv yapmam. Ama adımın ilk geçtiği ödül ya Slazenger basın ilanıydı ya da LOFT televizyon reklam filmi…

İlk kez ödül sahnesine çıkan Tuğbay Bilbay’a ne söylemek isterdiniz?

Aferin. Ama asıl ödül sahnede alınmıyor, bunu sakın unutma!

Ödül benim için … demek. (Lütfen boşluğu doldurun.)

Derin bir nefes, rahat bir uyku demek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.