MediaCat

Felis 2018 jürisinden toplantı notları

Felis 2018’in jüri başkanları, jüri değerlendirmeleri sırasında dikkat edilen kıstasları ve toplantıların en çok konuşulan projelerini anlatıyor.

Felis 2018 jürisinden toplantı notları

13. Felis Ödülleri sonra erdi. 8-9 Kasım tarihlerinde, Zorlu PSM’de Jülide Ateş’in sunumuyla gerçekleşen iki günlük bir seremoninin ardından yılın en iyileri ödüllerine kavuştu.

Açıkhava, Basın, Marka Deneyimi ve Aktivasyon, Medya, Sağlık İletişimi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Üretimde Ustalık, Verinin Yaratıcı Kullanımı, Dijital, Dönüştüren Pazarlama Etkisi, Entegre Kampanyalar, Film, Markalı İçerik ve Eğlence, Mobil, PR ve Radyo Bölümlerinde en iyileri ödüllendiren yarışmanın bu yılki jüri başkanlarına, Felis 2018’e başvuran işleri değerlendirirken gözettikleri kıstasları ve başkanlığını üstlendikleri toplantıların en konuşulan işlerini sorduk.

Açıkhava & Basın Bölümleri

Volkan İkiler

Concept Ajans Başkanı

Felis 2018 jürisinden toplantı notlarıAçıkhava Bölümü’ne katılan işlerin değerlendirmesi oldukça akıcı geçti. Ödül alacak işlerin belirlenmesi konusunda tüm jüri üyelerimizin içine sinen çok ortak kararlar alındı. Bu yıl sevindirici olan, açıkhavada programatik yaklaşımların devreye girmesiyle daha veriye dayalı, mecranın teknolojik boyutunu değerlendiren projelerin sayısının artmış olmasıydı. Katılımcı ajansların katılım kurallarında belirtilen bir kuralı gözardı etmeleri nedeniyle değerlendirme sürecinde zaman kaybı yaşandı. Felis Açıkhava Bölümü’nde aynı iş hem ünite hem de ortam kategorilerinde yarışamıyor. Maalesef aynı çalışmanın her iki kategoriye gönderildiği olmuştu. Bu işleri olmaları gereken kategorilere yerleştirmek jürimizin zamanını aldı.

Basın Bölümü’nde ise finale kalan çalışmaların strateji, fikir, prodüksiyon ve sonuç anlamında daha az tatminkâr olması özellikle Felis Ödülü’ne hak kazanacak işlerin belirlenmesi açısından jürimizi zorladı. Sonuç itibarıyla son derece demokratik, dikkatli, itinalı ve adil bir jüri süreci oldu. Değerli jüri üyelerimizin her birine ayrı ayrı sonsuz teşekkürler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.