Sanatçılardan fayton karşıtı çağrı

Bana Göz Kulak Ol Derneği'nden bir farkındalık kampanyası.

15.08.2017 - 16:26 | Sencer Uçar

Sanatçılardan fayton karşıtı çağrı

Özge Özder, Aslı Tandoğan, Ayça Varlıer öncülüğünde kurularak sahipsiz hayvanlara ve hayvan haklarına yönelik medyada farkındalık oluşturmaya yönelik faaliyetler yürüten Bana Göz Kulak Ol Derneği, faytona koşulan atların maruz kaldığı kötü koşullara dikkat çekerek atlı faytonların tüm Türkiye’de yasaklanması talebiyle change.org’da başlattığı “Faytona Binme Atlar Ölüyor” adlı imza kampanyasını, Selçuk Yöntem’in sesiyle katkıda bulunduğu bir video ile destekliyor.

Prodüksiyonunu Bana Göz Kulak Ol Derneği ile Ptot Film’in üstlendiği, yönetmenliğini ise Çağatay Kaya’nın yaptığı videoda atlar ile birlikte Melisa Şenolsun rol alıyor. Selçuk Yöntem’in sözü faytona koşulan atlar adına aldığı ve insanları özgürlüğün anlamını hatırlamaya çağırdığı videoda, her yıl sadece Büyükada’da dört yüzden fazla atın faytonla ilişkili olarak hayatını kaybettiği vurgulanıyor ve insanlara faytona binmemeleri yönünde çağrıda bulunuluyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Bana Göz Kulak Ol Derneği
  • Yapım Şirketi: PToT Films
  • Yönetmen: Çağatay Kaya

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.