Farmaskop’a Altın Steteskop Ödülü

Kapital Medya tarafından yayımlanan Farmaskop dergisine, Sağlık Bakanlığı tarafından Altın Steteskop Ödülü verildi.

14.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Kapital Medya tarafından yayımlanan Farmaskop dergisine, Sağlık Bakanlığı tarafından Altın Steteskop Ödülü verildi.

Sağlık Bakanlığı’nın 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ilk kez düzenlediği Altın Stetoskop ödül törenine, Türkiye’nin dört bir tarafından doktorlarla birlikte sağlıkta başarı hikâyeleri damgasını vurdu. İstanbul Pendik Green Park Otel’de düzenlenen törenlerde Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dünyaca ünlü Profesör Dr. Münci Kalayoğlu’nun da aralarında bulunduğu beş hekime "Üstün Hizmet Ödülleri"ni verdi. Daha sonra 81 ilde yılın doktoru seçilen hekimlere tek tek Altın Stetoskop ödülleri dağıtıldı.

En iyi dergi ödülü Farmaskop’a

Medya kuruluşları ve programları da Altın Stetoskop ödülüne layık görüldü. Dergi kategorisinde Farmaskop, gazete kategorisinde Sabah Gazetesi Sağlık Eki, dizi kategorisinde Çocuklar Duymasın ve Deniz Yıldızı dizileri, TV programı kategorisinde Doktorum Programı, radyo programı kategorisinde Cem Aslan, internet sitesi kategorisinde ise Hurriyetim.com Anneyiz Biz ödüle layık görüldü.

Yılın sağlıkçıları

Doktorlar ve medya kuruluşlarının yanı sıra yılın sağlıkçılarına da Altın Stetoskop ödülü verildi. Hemşire Selda Köse ödülünü kucağındaki oğlu ile birlikte aldı. Muğla’da geçtiğimiz ekim ayında trafik kazasında İzlandalı anne ve babasını kaybeden altıbuçuk aylık Daniel’e süt annelik yaptığı için bu ödülü kazandı. Ödülünü süt kardeşliğini yapan oğlu ile birlikte kucakladı. Daniel’in ailesi ile hâlâ diyalogunun sürdüğünü söyledi. Temizlik görevlisi Metin Onur da yılın sağlıkçısı ödüllerini alanlardan oldu. Balkon demirlerine tırmanan bir yaşındaki Ali Bulut’u görüp altıncı kattan aşağı düşerken kollarını açarak havada yakalayan Onur’un bu kahramanlığı ona ödül kazandırdı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.