Proje UçArı 4 yaşında

Anadolu Endüstri Holding Endüstriyel İlişkiler ve İnsan Kaynakları Departmanı ve İTÜ EMK işbirliği ile, 2008 yılından itibaren her yıl düzenlenen “UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması” ile üniversite öğrencilerini çalışma hayatına hazırlıyor.

14.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Anadolu Endüstri Holding Endüstriyel İlişkiler ve İnsan Kaynakları Departmanı ve  İTÜ EMK işbirliği ile, 2008 yılından itibaren her yıl düzenlenen “UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması” ile üniversite öğrencilerini çalışma hayatına hazırlıyor. Öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce profesyonel yaşamdaki sorunlara çözüm üretme yeteneklerini geliştirmesi ve böylece iş hayatına bir adım önde başlaması yarışmanın genel konseptini oluşturuyor. Bu yıl 4. Kez düzenlenen yarışmaya 28 Mart tarihine kadar www.ucari.itu.edu.tr/11/  adresinden başvurulabiliyor.

Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerinin başvurabileceği ve katılabileceği bir yarışma olan “UçArı,” yaratıcı fikirlerine ve vaka çözme kabiliyetlerine güvenen öğrencilerin farkındalık yaratabilmeleri için bir fırsat sunuyor. Anadolu Grubu’nun desteğiyle hayat bulan proje; öğrenciler ile iş dünyası arasında köprü kurarak öğrencilere iş dünyasının beklentilerini aktarmayı amaçlıyor. Gruplar halinde katılımın sağlandığı yarışma süreciyle ise öğrencileri takım çalışmasına teşvik etmek amaçlanıyor. Bu bağlamda yarışma, üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı kendine ilke ediniyor. 

 Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “UçArı”yarışmasının finalinde diğer vaka analizi yarışmalarından farklı olarak, yarışmacı gruplar telefon ve internet dahil tüm iletişim araçları kullanılabiliyor. Anadolu Grubu ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü projede, katılımcıların motivasyonunu sağlamak için dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller veriliyor. Bu yıl birinciliği elde edecek grup 4.000 TL ve Slovenya IEDC Bled School of Management yaz programı ile ikinci grup; 3.000 TL  ve Haier Laptop, 3. Grup 2.000 TL ve Dedeman Otel Bodrum’da tatil ile ödüllendirilecek.  Ayrıca yarışmada birinci gelen gruptaki öğrenciler  Anadolu Grubu şirketlerinde staj yapma imkanına da sahip olabiliyor.

Katılım için son başvuruların 28 Mart 2011’de kabul edileceği “UçArı” finali 29 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.