MediaCat

Farmasi’de üst düzey atama

Farmasi Kuzey Amerika CEO’su olarak görev alacak isim belli oldu.

Farmasi’de üst düzey atama

Kozmetik markalarından Farmasi’de satış, pazarlama ve iş geliştirme direktörlüğü görevini üstlenen Sinan Tuna, Farmasi Kuzey Amerika CEO’luğuna atandı. Tuna, yeni görevinde markanın ABD, Meksika, Kanada ve Porto Riko ofislerinin sorumluluğunu üstlenecek.

Farmasi Yönetim Kurulu Üyeliğinin ardından gelen atamadan duyduğu mutluluğu dile getiren Sinan Tuna, “Dünyanın farklı ülkelerinde çok ciddi işlere imza atıyor, markamızı hızla büyütüyor ve güçlendiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz ülkeler arasında en hızlı büyümeyi Kuzey Amerika’da gerçekleştirdik. Farmasi’nin inovatif, yenilikçi, kuvvetli üretimi ve hızlı karar alma becerisiyle Amerika’da çok sevildik ve en hızlı büyüyen doğrudan satış markası olduk. Şu anda Amerika’daki lokal olmayan en büyük doğrudan satış şirketiyiz. Farmasi’nin Türkiye’deki lider marka başarısını, Amerika’da da en kısa sürede yakalayacağımıza eminim. 2020 yılında yaklaşık 200 milyon dolar ciroya sahip bir Farmasi varken, hedefimiz 2021 yılında Kuzey Amerika’da 500 milyon dolar ciroya ulaşmak. Bununla birlikte, Farmasi’nin global olarak güçlenmesine katkı sağlayacak bu önemli pozisyonda görev alarak ülkemi temsil edecek olmaktan dolayı gurur duyuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Farmasi’nin kurucusu Dr. Cevdet Tuna’nın torunu olan Sinan Tuna, Koç Lisesi’nden mezun olmasının ardından eğitim hayatına Londra’da devam etti. Regent’s Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Farmasi’de satış, pazarlama ve iş geliştirme departmanlarında görev alan Tuna, 2017’de Londra’da Gartner’da yaklaşık bir yıl süresince satış yöneticiliği yaptı. 2018 yılında Farmasi’de iş geliştirme direktörü olarak görev almaya başlayan Tuna, son iki senedir Farmasi Doğu Avrupa Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.