Farkyeri’nden Biomen reklamına karşı film

Geçtiğimiz günlerde yayınladıkları basın bülteniyle Biomen reklamlarına karşı olduklarını kamuoyuna bildirmişlerdi.

04.04.2012 - 00:00 | MediaCat

Farkyeri, geçtiğimiz günlerde yayınladığı basın bülteniyle "Biz erkek değiliz" diyerek, Biomen reklamına karşı olan tepkisini kamuoyuna bildirmişti. Hazırlanan ilanda ajansın yönetim kadrosu Doğan Özdemir, Oktay Akay, Ulvi Yaman ve Kağan İşmen elbiselerle poz vermişti.

Farkyeri, tepkisini göstermeye şimdi de reklam filmleriyle devam ediyor.

Filmle birlikte bir de basın bülteni yayınlayan Farkyeri şöyle diyor:

Reklam sektöründe bir şeyleri değiştirmek için; devam!

Bir sektörü, içinde yaşayanlar şekillendirir. Sektörün kurallarını, değerlerini de, yine sektörün kendisi belirler. Buna etik değerler, kurallar da dâhildir. Yeri geldiğinde bu değerlerin tekrar tekrar dillendirilmesi, tartışılması sektörü ilerletir, geliştirir, değiştirir. Sessiz kalmak ya da kapalı kapılar ardında bunları dillendirmek, sektöre bir kazanım getirmez.

İşte bu yüzden,  sektörün bileşenlerinden biri olarak, söz hakkımızı kullanmaya devam ediyoruz. Bunun için de, sektörümüzün varlığının temel sebebi olan yaratıcılığımızı kullanıyoruz. Sözümüzü, doğal olarak işimizi yaparak söylemeye devam ediyoruz. Sektörümüzün tüm bileşenlerini de, sahip olduğu yaratıcı potansiyeli, sektörü için de kullanmaya davet ediyoruz. Bu sayede, sektörümüzün çok daha ileri, medeni ve saygı duyulan bir sektör olacağına inanıyoruz.

Bu doğrultuda, Hitler’in kullanıldığı, ırkçılık içeren ve cinsiyet ayrımcılığı yapan reklamı ve yapanları, işimizi yaparak kınamaya devam ediyoruz. 2 Nisan Salı, 2012 tarihinde yayınladığımız, sosyal medyada, ulusal ve uluslararası saygın yayınlarda bizi heyecanlandıracak derecede ilgi gören, sektörümüzce sahiplenilen, gurur verici bir işbirliğiyle, sektörel bir imeceyle oluşturduğumuz “Biz erkek değiliz” isimli kampanyamızı, bir filmle devam ettiriyoruz.

Daha önce de, nasıl ki sektörümüzde alkışlanacak işleri yüceltip, rekabeti hiç umursamadan, bu başarıların sahiplerine övgüler yağdırdıysak… Yine aynı şekilde, eleştirdiğimiz işler için, tavrımızı sergilediysek, bundan sonra da, inandığımız doğrular çerçevesinde, işimizi yaparak, sektörümüze sahip çıkmaya devam edeceğimizi buradan ilan ediyoruz!

Çünkü bizim hayal ettiğimiz Reklamcılık Sektörü’nde insani değerlerini kaybetmiş işlere yer yok!

Farkyeri

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.