MediaCat

Facebook’tan STK’lara iyi haber

1,5 milyar olası hayırsever bağış için hazır.

Facebook’tan STK’lara iyi haber

Facebook 2013’ün Kasım ayında aralarında UNICEF, Kızıl Haç ve DonorsChoose.org gibi bir grup sivil toplum kuruluşunun sayfalarında ve reklamlarında kullanılmak üzere hayata geçirdiği “Donate” (Bağış Yap) butonunu, tüm STK’lara açık hale getirme kararı aldı.

Facebook adına Mashable’a konuşan bir yetkili “Her gün birçok insan Facebook’u önemli olduğuna inandıkları meseleler hakkında farkındalık yaratmak ve başkalarını da bu yolda teşvik etmek için kullanıyor. Bu sayede olumlu anlamda yaratılan fark bize ilham verdiği için insanları harekete çağıran “Donate Now” tuşunu sayfalara ve reklamlara ekleme kararı aldık” açıklamasında bulundu. “Donate Now” Facebook üzerinden bağış yapmayı hiç olmadığı kadar kolay hale getirmeyi vaat ediyor.

Facebook'tan STK'lara iyi haber: Bağış yap butonu.

Facebook'tan STK'lara iyi haber: Bağış yap butonu.

Bağışlarla hayatta kalan STK’lar için 1,5 milyar olası bağışçıyla buluşma fırsatı sunan yeni özellik, bağış yapılma biçimiyle 2013’te kullanılana nazaran önemli bir farklılık gösteriyor. Daha önce bağışta bulunmak isteyenler, kredi kartı veya PayPal hesap bilgilerini Facebook üzerinde açılan bir sayfada doldururken, “Donate Now”la birlikte kullanıcılar Facebook’un dışında bir sayfaya yönlendirilecek.

Kaynak: Mashable

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.