Facebook’tan sivil toplum kuruluşlarına destek

Marka, Facebook Sivil Toplum Programı'nı faaliyete geçirdiğini duyurdu.

15.05.2019 - 17:40 | MediaCat

Facebook'tan sivil toplum kuruluşlarına destek

Facebook, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarını daha iyi destekleyebilmek ve sosyal bağışın önemini vurgulamak adına Facebook Sivil Toplum Programı’nı faaliyete geçirdiğini duyurdu.

Türkiye’deki bağış sayısını ve sivil toplum alanındaki farkındalığı artırmak adına 2017 yılında Sosyal Bağış Hareketi adıyla hayata geçirilen ve yapısal ve işlevsel değişikliklerle birlikte Facebook Sivil Toplum Programı adıyla faaliyetlerine yeniden başlayan yeni platformla Facebook, Türkiye’deki STK’ların dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı ve yarattıkları topluluklara değer ve anlam katma misyonlarına ulaşmalarında destek olmayı hedefliyor. Platform, ayrıca program kapsamında STK’lara daha çok kaynak sunarak sosyal medya kampanyalarına da destek olacak.

Facebook Sivil Toplum Programı iki ana başlıktan oluşacak. Sivil Toplum Programı kapsamında Facebook, Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle her üç ayda bir dijital okuryazarlık eğitimleri düzenleyecek. Sosyal medya ve iletişim odaklı eğitimler tüm STK üyelerine açık olacak. Programın ikinci başlığındaysa program kapsamındaki STK’lara workshop’lar ve kampanyalar da dahil olmak üzere her ay ajans desteği verilecek.

Facebook, önümüzdeki dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat işbirliğiyle açmayı planladığı topluluk merkezi kapsamında gerçekleştirdiği bu program da dahil olmak üzere, hayata geçireceği bir dizi girişimle Türkiye’deki yatırımlarını genişleterek yerel toplulukları desteklemeye devam edecek.

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Çağatay Pekyörür, programı şu sözlerle değerlendirdi: “Facebook olarak misyonumuz, insanlara topluluk oluşturma gücü vermek ve dünyayı birbirine daha yakın bir yer haline getirmek. Sosyal Bağış Hareketi’ni 2017 yılında Facebook topluluğu içerisinde sosyal amaçlar için bağış toplama konusunda farkındalık yaratma amacıyla başlattık. Yakın zamanda STK’ları desteklemek için daha iyi yollar bulmak ve önümüzdeki dönemde Türkiye’de sosyal bağışın öneminin altını çizmek adına bu programı yeniden yapılandırdık. Şu anda Türkiye’de Facebook kullanan insanların yüzde 32’si sosyal bir amaca hizmet eden aktivitelere katılırken, yüzde 11’i ise Facebook’ta gördüğü bir içeriğin ardından bağış yapmaya karar veriyor. Gelecek dönemde bu oranı ve Facebook Sivil Toplum Programı bünyesindeki STK’ların sayısını artırmayı hedefliyoruz.”.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.