MediaCat

Facebook’tan pazarlamacılara yeni araç

‘Business Manager’ aracı pazarlamacıların ve ajansların işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Facebook’tan pazarlamacılara yeni araç

Facebook, sosyal ağ üzerinde çoklu kampanyalar yürüten pazarlamacılar ve ajansların işlerini kolaylaştıracak yeni bir aracı tanıttı. Birden çok kampanyanın aynı anda yönetilebilmesini sağlayan araç ‘Business Manager’ ismini taşıyor.

Facebook’un geçtiğimiz aydan beridir aşamalı olarak kullanıcıların hizmetine sunmaya başladığı araç, farklı kampanyalarda görev alan kullanıcılara farklı görevlerin atanmasına izin veriyor. Mashable‘ın haberinde, Facebook’un yöneticilerin kampanya materyallerini kendi aralarında paylaşabilme yeteneğini de yakın gelecekte araca eklemeyi planladığı bilgisi paylaşılıyor.

Mashable ayrıca, aracın kampanya yöneticilerinin Facebook üzerindeki kişisel deneyimleri ile iş yönetimi deneyimlerini birbirinden ayrıştırmalarını sağlayacağını da belirtiyor. Buna göre kullanıcılar kendi Facebook hesapları ile sisteme dâhil olabilecek fakat sayfa yetkilerine erişmek için kullanıcıların birbirleriyle arkadaş olmaları gerekmeyecek.

API erişiminin de sağlayacağı yeni aracın daha önce sadece tercih edilen pazarlama geliştiricilerine sunulduğunun altını çizen TechCrunch, ‘Business Manager’ın bu geliştiricilere sunulan daha gelişmiş seçenekleri kopyalamadığını, asıl hedefinin basit ihtiyaçları olan küçük ölçekli reklamverenler olduğunu söylüyor.

Kaynak: Mashable ve TechCrunch

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.