Facebook’tan marka güvenliği için yeni kontroller

Reklamverenler, reklamlarının tam olarak nerelerde gösterileceğini seçebilecek.

28.01.2020 - 15:29 | Sencer Uçar

Facebook'tan Türkiye'ye temsilci atama kararı

Facebook, reklamverenlerin marka güvenliği konusundaki endişelerini giderme amacıyla yeni bir adım attı. Buna göre, reklamverenler, reklamlarının gösterim alanları konusunda daha fazla kontrole sahip olacak.

Reklamverenler, eski dönemde reklamlarının hangi içeriklerle birlikte boy gösteremeyeceğini belirten bir engellenenler listesi sunuyorlardı. İstenmeyen içerik ya da uygulamaların tam listesinin oluşturulması ise, tahmin edileceği üzere, pek de mümkün değildi. Facebook’un sunduğu yeniliklere göre, reklamverenlere, reklamlarını yayınlamadan önce reklamların nerelerde görünebileceğini bilmeleri için yayıncı listeleri sunulacak. Reklamverenler, reklamlarının göründüğü uygulamalar, internet siteleri ve Facebook sayfalarının listesini de görebilecek. Ayrıca, reklamların Hızlı Makaleler, Audience Network ve yayın içi videolarda nasıl ve nerede görüneceği reklamverenler tarafından kontrol edilebilecek.

Engellenenler listesine ek olarak, Audience Network ve Facebook’taki yayın içi reklamlar için seçili reklamverenlerle yayıncı beyaz listeleri de test edilecek. Reklamverenler, reklamlarının hangi site, video ve uygulamalarda boy göstermesinde sakınca olmadığını beyaz liste aracılığıyla Facebook’a bildirebilecek.

Reklam raporları ve marka güvenliği konusunda DoubleVerify, Open Slate ve Integral Ad Science ile işbirliği yapan Facebook, ayrıca yeni dönemde ortakları arasına Zefr’in eklendiğini de duyurdu.

Kaynak: Mashable, Facebook.com/busines

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.