MediaCat

Facebook’tan coronavirus bilgi merkezi hamlesi

İlk olarak ABD’de devreye giren bilgi merkezi diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

Facebook’tan coronavirus bilgi merkezi hamlesi

Facebook, coronavirus hakkında yanıltıcı sağlık bilgilerinin yayılmasının önlenmesi amacıyla kendi coronavirus bilgi merkezini oluşturma kararı aldı.

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri ve Dünya Sağlık Örgütü gibi otoritelerden alınan verilerle oluşturulan coronavirus bilgi merkezi ilk olarak ABD’de bazı lokasyonlarda devreye alındı. Kısa süre içerisinde Avrupa’dan da erişilebilecek bilgi merkezinin diğer ülkelere de yayılması planlanıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, coronavirus bilgi merkezinin herkesin Ana Sayfa’sında en yukarıda yer alacağını belirtti. Zuckerberg, bilgi merkezinde global sağlık otoritelerinden elde edilen bilgilerin yanı sıra ünlüler, siyasetçiler ve gazetecilerin paylaşımlarının da yer alacağını açıkladı.

Facebook ile birlikte WhatsApp da güvenilir bilgi ve haberlerin paylaşılması adına adım attı. Yalan haber ve bilgilerin kolayca yayılabildiği WhatsApp da coronavirus bilgi merkezini oluşturmak için kolları sıvadı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.