Facebook video reklamları bu hafta başlatıyor

Wall Street Journal sosyal ağın yeni özelliği hafta içinde duyuracağını söylüyor.

17.12.2013 - 11:05 | Ali Kuru

Wall Street Journal sosyal ağın yeni özelliği hafta içinde duyuracağını söylüyor.

Wall Street Journal‘da (WSJ) dün yer verilen bir haberde Facebook‘un uzun süredir bahsedilen video reklam özelliğini bu hafta içinde başlatacağı ifade ediliyor. Gazete, sosyal ağa yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, yeni reklam seçeneğine ilişkin duyurunun bugün yapılacağını ve reklamların kullanıcıların haber akışlarında önümüzdeki Perşembe günüden itibaren görülmeye başlayacağını söylüyor.

Facebook’un video reklamlarının 15 saniyeden uzun olmaması ve haber akışında görüntülenme esnasında otomatik olarak oynatılmaya başlaması bekleniyor. WSJ’nin haberinde, geçtiğimiz hafta bazı Facebook kullanıcılarının haber akışlarında kendiliğinden başlayan videolarla karşılaştıklarını rapor etmeleri bunun bir işareti olarak yorumlanıyor.

Haberde Facebook’un video reklamlarının reklamverenlere maliyeti konusunda da bir tahmine yer veriliyor. Gazetenin Facebook yöneticilerine dayandırdığı tahminine göre; 18-54 yaş aralığındaki tüm kullanıcılara bir gün boyunca gösterilecek bir reklam yaklaşık 2 milyon dolara mal olacak.

Kaynak: Wall Street Journal, Fotoğraf: pshab@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.