MediaCat

Facebook, Twitter ve Snapchat Dünya Kupası için devrede

Maç özetleri için onlarca milyon dolar önerildi.

Facebook, Twitter ve Snapchat Dünya Kupası için devrede

Twitter, Facebook ve Snapchat, Rusya’da düzenlenecek olan 2018 FIFA Dünya Kupası öncesinde yayın hakları konusunda önemli bir adım atmak üzereler. Dünyanın önde gelen sosyal ağları, Dünya Kupası’nın önemli anlarını yayınlayabilmek için turnuvanın ABD’deki yayın haklarına sahip olan Fox’a on milyonlarca dolar önerdiler.

FIFA Dünya Kupası, küresel çapta en çok izlenen spor organizasyonu olma özelliği taşıyor. Örneğin, 2014’te Brezilya’da düzenlenen turnuvayı üç milyar insan izlemişti. Teknoloji devleri Twitter, Facebook ve Snapchat’in pastadan pay almak istemelerine de şaşırmamak lazım. Zira maç özetlerini yayınlama haklarına sahip olmak bile bu şirketler için büyük bir anlam ifade ediyor.

Konu üzerinde herhangi bir anlaşma sağlanmış değil. Facebook, Twitter  ve Snapchat’ten ulaşan resmi bir açıklama da yok. Fakat yakın gelecekte yayın hakları konusunda ilginç gelişmelere tanık olabiliriz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.