Facebook Türkiye raporu

Socialbakers, Haziran 2012 Türkiye raporunu açıkladı.

13.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Socialbakers, Haziran 2012 Türkiye raporunu açıkladı.
Rapora göre, Türkiye’de 31 milyon kullanıcı bulunuyor. Raporda marka sayfaları, hayran sayılarının yanısıra etkileşim ve cevap oranlarına göre de incelendi.

Takip edilen marka sayfaları arasında özellikle telekomünikasyon sektörü dikkat çekiyor. Avea, Turkcell, Nokia Türkiye, Volkswagen Türkiye ve Nike Football / Türkiye ilk 10 içerisindeki yerlerini alıyorlar.

Ortalama etkileşim oranlarına (engagement rate*) göre ise marka sayfalarının başında, Anne Çocuk Eğitim Vakfı sayfası geliyor. Kartalcell ve Remy Martin Türkiye de en yüksek etkileşim oranlarına sahip diğer markalar. Socialbakers’ın bir başka ölçüm değeri olan günlük etkileşim oranlarında ise Yeni Rakı ilk sırada yer alıyor. Jolly Tur, L’Oreal Professional Türkiye ve Pritt Türkiye de günlük etkileşim oranları sıralamasında üst sıralarda.

Socially Devoted Brands adı altında sunulan bölümde de marka sayfalarının, kullanıcılardan gelen sorulara verdikleri cevapları kapsıyor. Cevaplanan soru sayısı sıralamasında Avea, Turkcell ve Trendyol ilk 3 sırada iken, cevap verme oranına (response rate) göre ise Trendyol, geçen ay olduğu gibi bu ay da birinci sırada yer alıyor.

* Etkileşim Oranı (Engagement Rate); markanın Facebook sayfasında paylaşılan bir ileti için yapılan yorum, beğeni ve paylaşımların sayısının, o sayfayı beğenenlerin sayısına oranıdır.

(Kaynak: Starcom)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.