Facebook reklamsız hale gelebilir mi?

Greenlight’ın araştırması ilgi çekici sonuçlar ortaya koyuyor.

27.07.2013 - 09:30 | Haluk Kasarcı

Facebook’un reklam modeli gayet iyi işliyor olabilir. Ancak Greenlight imzalı güncel bir anketin sonuçlarına göre Zuckerberg bunun dışında da gelir elde edebileceği bir modeli henüz hiç değerlendirmemişe benziyor: ücretli hesaplar.

Greenlight’ın anketine göre toplam Facebook kullanıcılarının yüzde 15’i sosyal medya devinde reklamsız bir içeriğe sahip olabilmek için her ay 5 ila 10 dolar ödemeye hazır. Facebook’taki toplam kullanıcı sayısının 1,15 milyar olduğu hatırlanacak olursa, ödeme yapmaya gönüllü olan kesimin hiç de fena bir gelir kaynağı olmayacağı görülüyor.

Twitter’ın kurucu ortaklarından Biz Stone geçtiğimiz günlerde Facebook’un Facebook Premium adlı bir uygulamaya geçerek, aylık 10 dolar karşılığında kullanıcılarına reklamsız içerik sağlayabileceğini ifade etmişti. Bu yolla bir milyar dolar ekstra gelir elde edilebileceğini belirten Stone’un teklifi üzerine yürütülen anket Stone’un önerisinin hayli gerçekçi olduğunu ortaya koyuyor.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.