Facebook İstanbul Topluluk Rehberi yenilendi

Rehber, küçük işletme önerileriyle yeniden yayında.

30.11.2020 - 17:09 | MediaCat

Facebook İstanbul Topluluk Rehberi yenilendi

Türkiye’deki kültür sanat topluluklarını desteklemek amacıyla Facebook tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Facebook İstanbul Topluluk Rehberi, küçük işletme önerilerinin yer aldığı yeni edisyonuyla yayında.

Türkçe ve İngilizce yayınlanan yeni rehberde ilk rehberde yer alan mekânların yanı sıra 10 küçük işletme önerisi bulunuyor. Türkiye’nin sahip olduğu değerleri yaşatmanın ve desteklemenin pandemi sürecinde daha fazla önem kazandığını dile getiren Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, “Facebok olarak uzun zamandır Türkiye’deki insanların önem verdikleri konularda topluluk kurmaları ve var olan topluluklarını büyütmeleri için onlara destek oluyor, bu yönde yatırımlar yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz ve küreselde çıkardığımız 11’inci Facebook Topluluk Şehir Rehberi olan Facebook İstanbul Topluluk Rehberi de İstanbul ve Türkiye’deki diğer şehirlerde daha büyük sanat topluluklarının oluşmasına ve sanatla ilgili etkileşimlerin artmasına önayak olmak hedefiyle attığımız en büyük adımlardan biri oldu. Şimdi, bu rehberimizi 10 küçük işletme önerisiyle yeniden çıkarıyoruz” açıklamasında bulunarak projenin hedefini şu sözlerle özetledi:

“Hedefimiz, içinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda, ülkemizin sahip olduğu kültürel ve geleneksel değerleri yaşatmaya devam etmek. Rehberimizin bu yeni versiyonuyla el sanatları, tasarım ürünleri, geleneksel sanatlar gibi alanlarda faaliyet gösteren küçük işletmelerimize katkıda bulunabilmeyi umuyor, pandemiyi atlatacağımız güne kadar herkesi bu işletmelerin online mağazalarına göz atmaya ve onlara destek olmaya davet ediyoruz.”

Facebook İstanbul Topluluk Rehberi’nde yer alan işletmelerden Define Atelier’nin kurucusu Tuğba Ünsal, pandemi döneminde Facebook ve Instagram kullanımında ve online alışverişte yaşanan artışın ürün satışlarına doğrudan büyük bir etkisi olduğunu dile getirirken, yurtdışına satış yapan bir diğer işletme 1200 Derece’nin kurucu ortağı Merve Araslı, fiziki atölye ve mağazalarını haziran ayına kadar kapalı tuttuklarını ve bu dönemde tüm enerjilerini online platformlarına aktardıklarını söyleyerek pandemi döneminde daha önce ulaşmadıkları online satış rakamlarına ulaştıklarını belirtti. Pandemi süreciyle birlikte online mağazasını hayata geçiren nab.’ın kurucu ortağı Koray Caner ise pandeminin iş modellerinin önemli bir ayağının dijital kanallar olduğunu yeniden gözlemlemelerine vesile olduğunu ve bu süreci toplumsal fayda sağlayacak bilgilendirici içerikleri ve yeni ürün duyurularını öne çıkararak değerlendirdiklerini söyledi.

Dileyenler, Facebook İstanbul Topluluk Rehberi’nin online versiyonuna buradan ulaşabilirler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.