MediaCat

Facebook halka açılıyor

Reid Hoffman Telegraph’a verdği bir röportajda Mark Zuckerberg’in önümüzdeki yılın başında Facebook’un hisselerinin bir bölümünü satışa çıkaracağını söyledi.

Facebook halka açılıyor

Linkedin’in kurucu ortaklarından Reid Hoffman Telegraph’a verdği bir röportajda Mark Zuckerberg’in önümüzdeki yılın başında Facebook’un hisselerinin bir bölümünü satışa çıkaracağını söyledi.

Amerika’nın 1934 yasalarına göre bir şirketin 500’den fazla hissedarı varsa, o şirketin halka açık şirket olması gerekiyor. Facebook’un ise bu sene itibartiyla bu sınırı geçmesi bekleniyor.

Sosyal ağın ikinci el piyasadaki ortaklarının sayısı beklendiği gibi artacak olursa, Facebook’un Amerika’daki SEC isimli denetleme  kuruluyla başının derde girmesi işten bile değil.

Sosyal ağ 100 milyar dolar değerinde. Hoffman Telgraph’a yaptığı açıklamada bu ilk halka arzın teknoloji tarihinde en büyük arz olmasının beklendiğini söyledi.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.