Araç enkazlarından telefon kılıflarına

Volkswagen'den trafik kazalarına dikkat çeken bir kampanya.

26.04.2018 - 13:40 | Sencer Uçar

Araç enkazlarından telefon kılıflarına

Hem kendinizin hem de başkalarının canını tehlikeye atmamak için direksiyon başındayken cep telefonunuzdan uzak durmanız gerektiği su götürmez bir gerçek. İstatistiklerle konuşacak olursak, trafikte cep telefonunuza sarılıp mesajlaşmanız kaza ihtimalini 23 kat artırıyor. Ancak sürücüler her şeye rağmen bu alışkanlıklarından pek vazgeçme niyetinde değil.

Trafikte cep telefonu kullanımına bağlı kazaların önüne geçilmesi adına İsveç, bu yılın Şubat ayında direksiyon başında cep telefonu kullanmayı yasaklamıştı. Buna rağmen, kaza istatistiklerinde herhangi bir azalma meydana gelmiş değil. Volkswagen ise sürücülere ufak bir uyarıda bulunmak adına ilginç bir yönteme başvurarak, araç enkazlarından elde edilen materyallerden telefon kılıfları üretti.

Üretilen telefon kılıfı sayısı 153 ile sınırlı. Bunun nedeni ise ülkede Şubat ayından bu yana direksiyon başında cep telefonu kullanımına bağlı olarak 153 trafik kazası yaşanması.

Tamamı el yapımı olan kılıflar aracılığı ile sürücülere, direksiyon başındayken mesajlaşmaya başlamadan önce iki kere düşünmeleri gerektiği mesajı iletiliyor. Satışı Crashedcases.com üzerinden gerçekleştirilen kılıflardan elde edilecek gelir ise kazazedelere yardımcı olan Trafikskadefonden’e bağışlanacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: Volkswagen
  • Reklam Ajansı: NORD DDB
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.