Facebook Endonezya’daki ilk ofisini açtı

Karar, devlet düzenlemelerinin ardından geldi.

16.08.2017 - 11:14 | Sencer Uçar

Facebook Endonezya'da ilk ofisini açtı

Facebook, 115 milyon kullanıcı ile kendisine en çok rağbet gösterilen ülkeler arasında yer alan Endonezya’da ilk ofisini Pazartesi günü açtı. Sosyal medya ağı Endonezya’daki varlığını temsilcilik ofisi üzerinden yürütüyordu. Başkent Jakarta’da ofis açma kararı ise Endonezya hükümetinin global teknoloji şirketlerinin ülkedeki faaliyetlerine dair sıkı düzenlemeler getirme eğilimi sonucunda geldi. Zira yeni düzenlemeler ile birlikte Google, Facebook ve Twitter gibi yabancı şirketlerin ülkede faaliyet gösterebilmeleri için kalıcı lisansa sahip olmaları ve kullanıcı verilerinin yerel sunucularda tutulması şart koşuluyordu.

Facebook Endonezya Direktörü Sri Widowati ise Facebook olarak Endonezya’daki yatırımlarının öncelik taşıdığını, kendileri için büyük bir pazar olan Endonezya’daki kullanıcıların epey aktif olduğunu belirtti.

Merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Menlo Park şehrinde yer alan Facebook’un ABD sınırları içinde toplam 13, ABD sınırları dışında ise 35 ofisi bulunuyor.

 

Kaynak: The Drum, Tech in Asia

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.