Facebook 2 milyar kullanıcıya yaklaştı

Facebook, 2017’nin ilk çeyreğinde 8 milyar dolar gelir elde etti.

04.05.2017 - 12:27 | Sencer Uçar

Facebook 2017 yılında vites artırmaya devam ediyor. Her ne kadar kullanıcılara Snapchat benzeri yeni özellikler sunmuş olsa da canlı video yayınlarında şiddet içerikli görüntüler ve sahte haberlerdeki artış gibi sorunlar Facebook’un başını biraz derde sokmuş gibi görünüyordu. Her şeye rağmen, sosyal ağ alanında Facebook tahtını korumaya devam ediyor. 2017 yılına dair açıklanan ilk verilere göre yılın ilk çeyreğinde 31 Mart itibariyle aylık aktif kullanıcı sayısı 1,94 milyar olarak raporlanan Facebook, geçtiğimiz yıla kıyasla 300 milyon yeni kullanıcıyı bünyesine kattı. Dahası, Facebook’u her gün kullananların sayısı da ortalama  1,28 milyara ulaşmış durumda.

Kolaylıkla anlaşılabileceği üzere, Facebook geçtiğimiz yıl bol miktarda kazanç elde etti. Spesifik olarak konuşacak olursak, 2017’nin ilk 3 ayında 8 milyar dolar gelir elde etti. Bu da 2016’ya kıyasla yüzde 49’luk bir artış anlamına geliyor. Net kârdaki artış ise 3 milyar dolar barajını geçmiş durumda. Kârın büyük bir kısmı ise mobil reklamlardan elde ediliyor.

Kaynak: Engadget

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.