Facebook’tan Google karalama kampanyası açıklaması

Dün hem global mecralarda hem de Türkiye’de Facebook’un, Google’ı karalamak için bir PR kampanyası başlattığına dair haberlere yer verildi.

13.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Dün hem global mecralarda hem de Türkiye’de Facebook’un, Google’ı karalamak için bir PR kampanyası başlattığına dair haberlere yer verildi. (İlgili habere http://bit.ly/joTPiE adresinden ulaşabilirsiniz)

 Bugün Facebook konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamayı olduğu gibi aktarıyoruz.  
 
“Google’ı karalama kampanyası yürüttüğümüz” iddialarına cevaben açıklama:
 
Kesinlikle bir “karalama” kampanyası yürütmeyi düşünmedik ve bu yönde bir girişimde bulunmadık. Amacımız, insanların Facebook hesaplarından ya da aldıkları diğer hizmetlerden edinilen bilgilerin Google Social Circles için kullanılmasını onaylamadığının üçüncü kuruluşlar tarafından da teyit edilmesiydi ki nitekim biz de bu amaçla bilgi kullanımını ve teminini onaylamıyoruz.  Burson-Marsteller’den bu konuya dikkat çekmesini ve bunu yaparken tüm medya kuruluşları ve analistler tarafından bağımsız olarak teyit edilebilecek halka açık bilgileri kullanmasını istedik. Bunlar ciddi konular ve biz de bu konuları daha ciddi ve şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmalıydık.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.