Ezgi Asaroğlu önce dayak yedi, sonra kovuldu

'Leyla ile Mecnun' dizisinin setinde rol arkadaşı Ushan Çakır'dan dayak yiyen Ezgi Asaroğlu, diziden kovulduğunu açıkladı.

28.09.2011 - 00:00 | MediaCat

‘Leyla ile Mecnun’ dizisinin setinde rol arkadaşı Ushan Çakır’dan dayak yiyen Ezgi Asaroğlu, diziden kovulduğunu açıkladı.

TRT 1’de ekrana gelen ve kısa sürede kendi hayran kitlesini oluşturan Leyla ile Mecnun dizisi, geçtiğimiz günlerde dayak skandalıyla sarsılmıştı. Dizinin setinde Arda karakterini canlandıran Ushan Çakır’ın, Leyla karakterini canlandıran oyuncu Ezgi Asaroğlu’nun boğazını sıktığı ve saçından sürüklediği ortaya çıkmış ve olayın Çakır’ın sevgilisi olan ve aynı dizide rol alan Beste Bereket tarafından azmettirildiği iddia edilmişti. Bereket bu iddiayı yalanlarken, Ushan Çakır telefonlarını kapatıp ortadan kaybolmuştu.

Kovulduğunu Twitter’dan açıkladı

Olayın ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan dizinin yapım şirketi Eflatun Film, "En adil çözümü bulacağız" açıklamasında bulunurken, durum yargıya intikal etmişti. Son yaşanan gelişme ise dizinin hayranlarını şok etti. Asaroğlu bugün Twitter’dan kovulduğunu açıkladı. Asaroğlu’nun kovulması özellikle sosyal medyada büyük yankı bulurken, Eflatun Film’den henüz bir açıklama yapılmadı.

Ushar Çakır özür diledi

Leyla İle Mecnun dizisinin setinde Leyla’yı canlandıran Ezgi Aasaroğlu’na saldıran Ushan Çakır yaptığı açıklamayla özür diledi: "Basında bugünlerde şahsım hakkında yeralan ve tamamen iki kişi arasında gerçekleşen talihsiz olayla ilgili olarak, öfkemi bir anlık kontrol edemediğim için öncelikle Ezgi Asaroğlu’ndan, yakınlarından, Eflatun Film ve Leyla ile Mecnun dizisine emeği geçen herkesten, dizi izleyicilerinden ve sevenlerimden tüm samimiyetimle özür diliyorum."

Bunun üzerine olayda adı geçen Beste Bereket de kendi isteğiyle diziden ayrıldı.

İşte yapım şirketinin açıklaması:

Son dönemde sayısı artan ve Leyla ile Mecnun adlı dizide de sıkça lanetlediğimiz kadına yönelik şiddet olaylarının bir benzeri, maalesef iki oyuncumuz arasında yaşanmıştır.

Olay sonrasında süreç bizim açımızdan şu şekilde ilerlemiştir:

Ushan Çakır adlı oyuncumuzun, sebep olduğu çirkin olayın ardından 1 saat içinde diziyle ilişkisi kesilmiş ve durum kendisine bildirilmiştir.

Ezgi Asaroğlu ve Ushan Çakır arasında yaşanan bu menfur olay sonrasında şirketimiz beklenebileceği gibi derhal Ezgi Asaroğlu’nun yanında yer almış ve kendisinin fiziken ve ruhen yeniden işe başlamaya hazır hale gelebilmesi için çekimler süresiz bir şekilde durdurulmuştur.

Ancak olaydan üç gün sonra oyuncumuz Ezgi Asaroğlu tarafından basına yapılan açıklamalarla mesele ‘kadına yönelik şiddet’ bağlamından ayrı olarak üçüncü kişileri de içine alan ve iki kadın arasında yaşanan kişisel bir husumet olayı şeklinde açıklanmaya başlanmış ve bir çeşit magazin malzemesine dönüştürülmüştür. İşin bu boyutuyla ilgili bütün sulh ve itidal önerilerimizin Sn. Asaroğlu tarafından reddedilmesi üzerine özel hayat sorununa indirgenen bu tartışmanın içinde şirketimizin daha fazla kalması ve taraf olması imkansız hale gelmiştir. Bu noktada, bugüne kadar özveriyle çalışan bütün oyuncularımızla birlikte 100’e yakın insanın emek verdiği Leyla ile Mecnun dizisinin de olumsuz anlamda daha fazla etkilenmesinin önüne geçmek, taraflar açısından mağduriyeti en aza indirgemek ve hukuksal sürecin doğru işleyerek olayın hem adı geçen oyunculara hem de dizimize daha fazla zarar vermesini engellemek adına, avukatlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda oyuncumuz Ezgi Asaroğlu’nun sözleşmesi, sözleşmeye aykırı tutumlarından dolayı kerhen feshedilmek zorunda kalınmıştır.

Olay sırasında sette bulunmayan oyuncularımızdan Beste Bereket, isminin olaylara haksız yere karıştırıldığını ve bu şekilde oyunculuk görevini ifa edemeyeceğini bildirerek diziden kendi isteği ile ayrılmayı talep etmiş, bu talebi şartlar göz önüne alınarak tarafımızdan olumlu karşılanmıştır.

Şirketimiz bütün oyuncularına ve çalışanlarına her zaman eşit mesafede olmuştur. Bu prensibini bu olayda da sürdürecek ve yargı sürecinde mağdur olan oyuncularının yanında yer alacaktır.

Bilinmesini isteriz ki; iki kişi arasında yaşanan fakat dizinin diğer bütün oyuncularını, teknik ekibini ve hatta izleyicilerini etkileyen bu olay Leyla ile Mecnun dizisinin seyrini hiçbir şekilde değiştirmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haberturk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.