MediaCat

Eve getirilemeyesi hediyeler

Novo Nordisk ve Ogilvy Brezilya, obez insanlara hiç de yardımcı olmayan sözleri ortadan kaldırma niyetinde.

Eve getirilemeyesi hediyeler

Obez insanların yüzde 72’sinin aynı evi paylaştıkları kişiler tarafından utandırıldığını ortaya koyan bir araştırmadan yola çıkan Novo Nordisk ve Ogilvy Brezilya, obez insanların daha fazla dinlenmesi ve anlaşılması adına Beni Alma (Não Me Leve) kampanyasını hayata geçirdi.

Sosyal ağlardaki 200 bini aşkın konuşmayı analiz eden Ogilvy Brezilya, aile bireylerince en sık tekrar edilen ifadeleri tespit etti. Söz konusu ifadeler arasında “Kilo vermiyorsun çünkü istemiyorsun”, “Şişman değilsin, güzelsin” ve “Zayıfken çok daha güzelsin” gibileri yer alıyordu.

Bu tip sözlerin obezite tedavisine olumsuz etkilerini göstermek amacıyla Rio de Janeiro ve São Paulo’daki iki alışveriş merkezinde pop-up mağazalar açıldı. Üzerlerinde obezite tedavisine hiç de yardımcı olmayan sözlerin yer aldığı oyuncaklar, eve götürülmemeleri için mağaza raflarına yerleştirildi.

2016’da başlattıkları “Sağlık Tartılmaz” hareketiyle obezitenin kronik bir hastalık olduğunu anlatmaya gayret ettiklerini ifade eden Novo Nordisk Kurumsal İlişkiler ve Sürdürülebilirlik Direktörü Simone Tcherniakovsky, Beni Alma inisiyatifiyle insanların obez bireylere tavır ve yaklaşımlarını değiştirmek istediklerini ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.