Euro 2016’da sosyal medyanın nabzı CupWatch’ta atıyor

Kimola'dan şampiyona için medya takibi uygulaması.

17.06.2016 - 14:35 | MediaCat

Kimola’nın ilk kez 2014 Dünya Kupası medya takibi için hazırladığı dönemlik uygulaması CupWatch, şimdi 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için yeniden yayında. Bu sene Türkiye’nin de katılımıyla Fransa’da gerçekleşen şampiyonaya ülkemizden sosyal medya içeriği yağıyor. Avrupa Şampiyonası’nda bu yıl ilk kez yapılan, Eyfel Kulesinin Twitter’da en çok destek alan ülkenin bayrak renklerine bürünmesi uygulaması sayesinde de dünyadaki paylaşım sayısında ciddi bir artış gözlemleniyor.

İşte tam bu noktada CupWatch, şampiyona süresince tüm hızıyla devam etmesi beklenen Twitter içerik yarışında kaçırmamanız gereken paylaşımları ve ülkeler sıralamasının gerçek zamanlı takibini gösteriyor.

Kimola CupWatch

Dünyayı da takip edebileceğiniz bir medya akışı

CupWatch, Twitter’da paylaşıldığı an yerine popüler olduğu ânı temel alarak görsel içerikli tweet’leri sıralayan bir medya akışı sağlıyor. 24 ülkenin resmî dilleri üzerinden takip edilip toplanılan içerik, kullanıcılar tarafından CupWatch arayüzünde farklı diller arasından seçim yapılarak görüntülenebiliyor.
CupWatch’ın özel algoritması, Twitter hesaplarının takipçi sayısı ile beğeni ve paylaşım sayılarının ilişkisi üzerinden seçim yaparak, hem Türkiye hem dünyanın çeşitli yerlerinden görmeye değer ve günlük Twitter akışınızda bulamayacağınız tweet’leri sunuyor.

Kimola CupWatch

CupWatch’ın içerik seçim eğrisi

CupWatch ile Avrupa Şampiyonası konuşmalarının yanı sıra, holigan çatışmaları gibi gündeme gelen olaylar hakkında anaakım dünya medyasında rastlanamayacak detayda kullanıcı içeriklerinin de takibi sağlanabiliyor.

Ülkeler sıralamasının gerçek zamanlı takibi

Bu sene şampiyona, futbol ve sosyal medyayı birbirine iyice yaklaştıran ülkeler arası içerik yarışına sahne oluyor. Eyfel Kulesi’nin karşılaşmalardan 10 dakika sonra iki takımdan Twitter’da en fazla desteği alan ülkenin renklerine bürünmesi, taraftarların katılımını artırarak rekabeti sosyal medyaya taşıyor.

CupWatch’ın “real-time” ekranları, bir taraftan Eyfel Kulesi aydınlatma yarışı sürerken, coşkulu Twitter kullanıcılarına ülkelerinin son durum hakkında gerçek zamanlı veri akışı sağlıyor.

Kimola CupWatch

Ülkelerin içerik yoğunluğuna göre gerçek zamanlı sıralaması

CupWatch’a labs.kimola.com/cupwatch-2016 adresi üzerinden ulaşabilir, akıştaki önemli anları @CupWatch2016 hesabından takip edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.