MediaCat

Etkili KPI = Başarılı strateji

MIT Sloan School Digital Economy Araştırma Görevlisi Michael Schrage ile Brand Week Istanbul öncesinde etkili KPI yönetiminin olmazsa olmazlarını ve pandemi sonrası gündem için önemini konuştuk.

Etkili KPI = Başarılı strateji

Uzun süredir etkili KPI yönetiminin başarılı stratejik sonuçlar elde etmedeki rolü üzerine çalışmalar yapan Michael Schrage’in söyledikleri, pandemi sonrası oluşan gündem için altın değerinde. Brand Week Istanbul’da konuyla ilgili seminer verecek olan Schrage’le ufak bir girizgâh yapalım.

Bu yıl 9 – 13 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Brand Week Istanbul hakkında detaylı bilgiye brandweekistanbul.com adresinden ulaşabilir, etkinlikte yerinizi ayırtabilirsiniz.

KPI üzerine etkili bir liderlik yürütmenin olmazsa olmazları neler?

Öncelikle anlaşılması gereken en önemli şey şu; stratejiniz KPI’larınız, KPI’larınız da sizin stratejiniz. Evet, bir vizyon ortaya koymak elbette önemli. Evet, misyon belirlemek çok değerli. Ve evet, “strateji planlarınız” tabii ki önemli. Ancak en önemli şey, başarılı çıktılar elde etmek için gereken ölçümleme ve metrikler, üstün bir performans ve harika bir ROI. Müşteri ve çalışan metrikleriniz, en az finansal KPI’larınız kadar önem arz ediyor. Fakat liderler kendilerini kandırmaktan vazgeçmeliler. KPI’ların amacı başarılı stratejik sonuçlara önderlik etmektir.

Pandemi sonrası dönemde stratejik ölçümleme şirketlerin gündemlerinde daha fazla yer almaya başladı. Sektör bu süreçten nasıl bir ders çıkarmalı?

Yeterince iyi olmak ya da hayatta kalmak aslında yeteri kadar iyi değil. Bu süreç; dijitali, müşteri deneyimini tedarik zinciri görünürlüğünü ve çevikliği ciddiye almak için bir fırsat.

Dijital dönüşümün müşteri dönüşümüne denk olduğunu söylüyorsunuz. Biraz detaylandırabilir misiniz?

Sadece “ürünlerimi ve hizmetleri nasıl daha iyi hale getiririm, müşteri ihtiyaçlarına nasıl daha iyi hitap ederim” diye sormayı bırakın. “Ürün ve hizmetlerimle nasıl müşteri dönüşümü sağlar ve onları, kendileri ve bizim için nasıl daha değerli hale getiririm?” diye sormaya başlayın.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.