MediaCat

EssenceMediacom’da CEO değişimi

GroupM Türkiye ajanslarından EssenceMediacom’da CEO olarak görev yapacak isim belli oldu.

GroupM Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Zafer Tipigil, EssenceMediacom’un yeni CEO’su olarak görevlendirildi.

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Zafer Tipigil, Penajans D’arcy ve Total İletişim reklam ajanslarında müşteri ilişkileri departmanlarında çalıştıktan sonra Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’ye reklam ve medya uzmanı olarak transfer oldu. Ford Otosan’da çalıştığı yaklaşık 10 yıl boyunca satış & pazarlama bölümünde binek araç ürün müdürlüğü ve saha satış ve pazarlama stratejileri ekiplerinde çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2010 yılında Mindshare Medya Hizmetleri’ne katılan Zafer Tipigil, burada müşteri ilişkileri, iş geliştirme ve dijital dönüşüm alanlarında ekip liderliği yaptı ve ajansın başarılarına katkıda bulundu. 2020’de The Coca-Cola Company Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesi IMC Direktörü, 2022’de The Walt Disney Company Türkiye DTC Büyüme ve Strateji Direktörü olarak görev yaptı.

GroupM Türkiye CEO’su Tolga Üner atamaya ilişkin, “Zafer’in deneyimi ve empatisi ile EssenceMediacom’da çıtayı daha da yükselteceğine hiç şüphem yok. Eminim ki GroupM’e de birçok alanda büyük katkı sağlayacaktır. Yeniden, aynı amaca koşan büyük bir takım olarak çalışacağımız için çok mutluyum. Kendisi ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Zafer Tipigil ise, “Beni her zaman için öğrenmeye ve yenilenmeye sevk eden bu sektöre ve birlikte çalışmaktan keyif aldığım bir takıma dönmüş olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyım. Varlık sebebimiz olan iş ortaklarımızın hedeflerine ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetine odaklanarak işlerimizi geliştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.