Espark alışveriş merkezi kapılarını açmaya hazırlanıyor

Türkiye’nin en önemli alışveriş merkezlerini yöneten ECE Türkiye’nin, 110 milyon USD’lık ilk yatırım projesi Espark Alışveriş Merkezi, 140 mağazasıyla, 31 Ekim 2007 tarihinde Eskişehir’de açılıyor.

26.10.2007 - 11:26 | MediaCat

Türkiye’nin en önemli alışveriş merkezlerini yöneten ECE Türkiye’nin, 110 milyon USD’lık ilk yatırım projesi Espark Alışveriş Merkezi, 140 mağazasıyla, 31 Ekim 2007 tarihinde Eskişehir’de açılıyor.

Avrupa’da alışveriş merkezi yönetiminde sektör lideri ECE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Otto, Espark Alışveriş Merkezi’nin açılış seremonisi için Türkiye’ye geliyor.

ECE Türkiye’nin ilk yatırım projesi olan ve şehrin tam kalbinde yer alan Espark Alışveriş Merkezi, mimari yapısı ile Eskişehir’in kültürel ve tarihi mirasını koruyarak, bu modern şehre yepyeni bir görünüm kazandıracak. 140 mağazası ve 1100 araç kapasiteli otoparkıyla Espark Alışveriş Merkezi Eskişehir’de, 23.950 m2 arazi üzerine kurulan ve 44.000 m2’si kiralanabilir 110.000 m2’lik kapalı alandan oluşan en büyük alışveriş merkezi olacak.
Espark’ta Moda ve Teknoloji Eğlence ile buluşacak!..

Eskişehir’in yeni buluşma noktası ve yaşam merkezi olan Espark Alışveriş Merkezi Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markaları, en güncel filmleri, en leziz tatları ile yeni bir hayat tarzı ve birbirinden güzel deneyimleri sunmayı hedefliyor. Ulusal ve uluslararası tanınmış 140 mağazası ile sadece alışveriş değil, kültürel ve sosyal yaşama da yeni bir soluk getirecek. Çarpıcı mimarisi ile dikkat çeken Espark, 4 katlı 1100 araç kapasiteli otoparkıyla Eskişehir’in merkezinde kolay ve rahat ulaşımı ile öne çıkacak.

Espark Alışveriş Merkezi pek çok markayı Anadolu’da ilk defa kucaklayacak;
31 Ekim’de kapılarını açacak olan Espark Alışveriş Merkezi pek çok markanın da Anadolu’ya açılış kapısı olma özelliğini taşıyor. Dünyaca ünlü C&A ve Media Markt gibi çok önemli markalar, İstanbul’dan sonra ilk kez Anadolu’da Eskişehir Espark Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor.

Espark’ın 30 Ekim 2007 tarihindeki açılışına Alman ECE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Otto ve GGP yöneticileri katılacak.

Alışveriş merkezi sektöründe Avrupa’da pazar lideri ECE Grubu ile Amerika’nın ikinci büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı GGP (General Growth Properties) işbirliği ile 2000 yılında Türkiye’de kurulan ECE Türkiye’nin ilk yatırım projesinin açılışına Alman ECE Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Otto da katılacak. GGP yöneticilerinin de hazır bulunacağı törene ECE Grubu’nun Avrupa ve Amerika’daki yöneticileri de katılacak.

AVRUPA LİDERİ ECE GRUBU’NUN BAŞKANI
ALEXANDER OTTO TÜRKİYE’YE GELİYOR

Alışveriş merkezi sektöründe Avrupa’da pazar lideri ECE Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Otto, Espark’ın 30 Ekim 2007 tarihinde gerçekleştirilecek açılış seremonisine katılacak. ECE Türkiye’nin ilk yatırım projesi olması nedeniyle çok büyük önem taşıyan Espark, bu seremonide yerli ve yabancı pek çok misafir ağırlayacak.

ECE Grubu’nun Temellerini Werner Otto Attı, Dünyaya Alexander Otto Taşıdı..
Avrupa pazarında sektör lideri ECE Grubu 1965 yılında Werner Otto tarafından kuruldu. Grup, Almanya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Yunanistan, Katar ve Türkiye’de yönetimini üstlendiği 90 alışveriş merkezinde yer alan ve yıllık toplam ciroları 10.4 milyar Euro olan 9.400 kiracıyı, 2.7 milyon m2 satış alanını ve 9.4 milyar Euro değerindeki gerçekleştirilmiş proje hacmini temsil ediyor.

1969 yılında ilk alışveriş merkezini Almanya Nuremberg-Langwasser’de açan ECE Grubu alışveriş merkezlerini ilk zamanlarda şehir dışındaki boş arazilerde 80’li yıllardan itibaren de şehir merkezlerinde konumlandırdı.

Gruba 1994 yılında kurucu Werner Otto’nun küçük oğlu Alexander Otto’nun da katılmasıyla vizyonunu genişleten ECE Grubu ülke sınırlarını aşarak Avrupa’da sektör lideri olma yolunda adımlar attı. Harvard’daki eğitiminin ardından New York’ta finansal analist ve finansal planlama yöneticisi olarak kariyerine başlayan Alexander Otto, ECE’ye katıldığı yıllarda eski Rus kışlalarının yerine yapılan şehir merkezindeki alışveriş merkezi olan Schwerin’deki Schlosspark-Center’in geliştirilmesinde proje yöneticiliği yaptı. ECE’nin yönetim ekibine katılan Otto, ofis ve ticari tesisler için kiralama (leasing) stratejilerinin yanı sıra perakende konseptleri geliştirmekten de sorumlu olduğu Kiralama Bölümü’ne geçti. Ekim 1998’de, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Yüksek kalitede mimariyi ve alışveriş merkezi yönetiminde ziyaretçi odaklı bir sistemi yaratarak, Almanya ve diğer ülkelerdeki şehir merkezi perakende ticaretine yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Alexander Otto yönetiminde ECE Grubu, alışveriş merkezi sektöründe ulusal bir şirketten Avrupa lideri olma konumuna geldi.

ECE şemsiyesi altında, alışveriş merkezleri, ofis ve endüstriyel binalar, karayolu, kavşak, demiryolu istasyonları, hastane ve bakımevleri kategorilerinde pek çok birim yer almaktadır.
ECE Grubu portföyünde 26 yeni alışveriş merkezi projesi halihazırda planlama veya inşaat aşamasındadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.