Xerox buluşları kullanıma hazır

“Microtext ve Floresan Yazı” gibi yakın geçmişte buluş haberleri olarak duyurulan

26.10.2007 - 11:24 | MediaCat

“Microtext ve Floresan Yazı” gibi yakın geçmişte buluş haberleri olarak duyurulan, Xerox’un yazılım teknolojilerinin kullanıma hazır sürümleri İstanbul’da düzenlenen bir etkinlikle ilgili kişi ve kuruluşlara tanıtıldı.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, 24 Ekim 2007 Çarşamba günü, İstanbul Mövenpick Otel’de düzenlediği etkinlikte en yeni ofis yazılım çözümlerini sergiledi. Aynı anda 3 farklı sunumun yapıldığı etkinlikte, Xerox analistleri yeni yazılım çözümlerini uygulamalı bir şekilde gösterildi. Yaratıcı doküman tasarlama yazılımları, e-ticaret ve iş akışı yazılımları, içerik ve donanım yönetimi yazılımları adları ile üç farklı kategori altında tanıtılan yazılımlar yoğun ilgi gördü.

Xerox yazılım çözümlerinin ofis uygulamalarına getireceği hız ve verimlilik avantajlarınin sergilendiği etkinlikte, kişiye özel içerik geliştirerek doğrudan pazarlama yapmanın yolları açıklandı. Ayrıca, ofis içi dokümanların, en az maliyetle yönetilmesi ve arşivlenmesini sağlayan yazılımlar hakkında bilgi verildi.

Etkinlikte, Xerox’un tanıttığı yazılımlardan bazıları yakın bir geçmişte yeni bir buluş olarak kamuoyuna duyurduğu teknolojilerdi. Bunlar arasında yer alan çıplak gözle görülemeyen yazı fontu “Microtext” ile bir belgenin orijinalliğini gösteren ve sadece “floresan” ışıkta görülebilen gizli yazı ve şifrelerle basılmasını sağlayan “Floresan Yazı” yazılımı da yer aldı. Xerox’un bu gibi yeni yazılımlarını barındıran çözümü Xerox FreeFlow™ Variable Information Suite 5.0 adı ile kişi ve kuruluşlara tanıtıldı.

Etkinlikte yaptığı konuşmada Xerox Türkiye Analist Müdürü Osman Taşcı, “Xerox, bundan sonra donanım ürünlerinin yanında yazılım ürünleriyle de adından söz ettirecek. Xerox’un yeni yazılımları yaratıcı doküman tasarlamadan, içerik ve iş akışı yönetimine çok farklı alanlarda kullanılabilecek. Satış ve pazarlama çalışmalarının verimliliğini artırmayı ve kişiye özel doğrudan pazarlama yapma olanaklarını geliştirmeyi amaçlayan yeni yazılımlarımız yeni iş fırsatlarının yaratılmasına da öncülük edecek” dedi. Rakiplerinden farklılaşmak isteyen firmaların bu yazılımlarla kendilerini müşterilerine daha iyi anlatabileceklerini söyleyen Osman Taşcı, düzenleyecekleri başka etkinliklerle Xerox’un yeni yazılımlarını tanıtmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Xerox’un yazılım etkinliğinde; Adobe’nin Türkiye distribütörü Medyasoft tarafından Adobe CS3 ürünü de tanıtıldı. Özel güvenlik dokümanları tasarlayan Lytrod ve internetten baskı siparişi verilmesini sağlayan yazılımların yaratıcısı Press-sense firmaları da etkinlikte yeni yazılımlarını tanıttı. Xerox’un iş ortağı olan bu firmaların yöneticileri, yazılımlarının ofis ortamına ve doğrudan pazarlama çalışmalarına getirdiği farklılıkları vurguladı.