MediaCat

Eşitsizliğe dikkat çeken kaleler

ING Hollanda’dan kadınların futbolda karşılaştığı eşitsizlikleri sıradışı kalelerle somutlaştıran farkındalık çalışması.

ING Hollanda, 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın başlamasına kısa süre kala hayata geçirdiği farkındalık kampanyasında kadınların futbolda karşılaştığı eşitsizlik ve zorluklara sıradışı futbol kaleleriyle dikkat çekiyor.

Reklam ajansı TBWA\NEBOKO, Coopr ve Initiative işbirliğiyle hayat bulan Doelen voor Gelijke Kansen (Eşit Fırsatlar için Kaleler) adlı kampanyada direk ölçüleri standartlardan çok farklı kaleler yer alıyor. Ülkede kız çocukları ve kadınların sporda ve futbolda karşılaştığı eşitsizlikler direkleri eşit olmayan kalelerle somutlaştırılıyor.

İlk olarak Haziran sonunda bir gösteri maçında boy gösteren kaleler yaz turuna çıkacak ve Oranjezomer adlı televizyon programında öne çıkarılacak. Kaleler ilerleyen aylarda milli takımın oynayacağı bir maçta ve diğer futbol etkinliklerinde de sergilenecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.