Erkekse koy sepete!

Kendinizi şımartın, sepetinize bir erkek atın.

05.10.2015 - 14:11 | Arzu Nilay Kocasu

Erkekse koy sepete!

Yorgun bir günün ardından nihayet evinize vardınız. Hayatınız uymanız gereken kurallar ve yerine getirmeniz gereken sorumluluklarla öyle sıkı sıkıya sarılmış ki, kendinizi şımartmak için neredeyse hiç vakit bulamıyorsunuz. Bu bedbaht boşluğun içinde, tükenene kadar amaçsız bir enerji yığını gibi salınacak mısınız? Şu kısa ömrünüzde gerçekten “benim” diyebileceğiniz hiçbir şey olmayacak mı?

Elbette hayır. Şimdi gözyaşlarınızı silme ve alışveriş sepetinize bir erkek atma vakti. Fransız sosyal ağı AdopteUnMec.com, ErkekSepeti.com.tr adıyla Türkiye’ye geldi. “Bir erkeği himayene al” diyen orijinal adına kıyasla “shopper” dozu biraz daha yüksek olan internet sitesi erkekleri belirli kategorilere göre ayrıştırarak kadınların beğenisine sunan bir arkadaşlık platformu aslında.

“Yüzde 90 Muhallebi Çocuğu”, dövmeli ve piercing’li “Asi Seçmesi” gibi her zevke hitap eden Erkeksepeti.com.tr, tüketim toplumundan metalaşmaya kadar pek çok kavrama ve paradigmaya atılmış bir tokat gibi. Platformu “Kadınların en sevdiği iki şey bir arada: erkek ve alışveriş, daha ne olsun!” diye kutlayan The Sun’a inat, umarız bir tokat da kadının erkeğe tahakkümünü alışverişte mümkün gören baskın anlayışa atılır birgün.

Erkekse koy sepete!

Erkekse koy sepete!

Erkekse koy sepete!

Erkekse koy sepete!