En değerli varlığımız sevdiklerimiz

AXA Sigorta'dan telefon kazalarına karşı farkındalık çalışması.

17.08.2018 - 11:20 | MediaCat

En önemli varlığımız, sevdiklerimiz

AXA Sigorta, özellikle şehirlerarası yolculuklardaki trafik kazalarının sayısının arttığı bayram tatili öncesinde, trafikte telefon kullanımı yüzünden gerçekleşen kazalara karşı farkındalık yaratmak amacıyla bir dijital film yayınladı.

Markanın bu yılın başında hayata geçirdiği Telefon Kazasına Son kampanyası kapsamında hazırlanan film, her yıl 1,2 milyon trafik kazasının gerçekleştiği ve AXA Yol Güvenliği Anketi ve Raporu’na göre kazaların yüzde 35’inin dikkatsizlikten kaynaklandığı ülkemizde direksiyon başında telefon kullanmanın sakıncaları konusunda yüksek farkındalık yaratmayı hedefliyor.

AXA Sigorta’nın dünyanın her yerinde insanların daha iyi bir yaşam sürmelerine katkıda bulunma misyonu doğrultusunda çalıştığını ve yol güvenliğinin de bu bağlamda markanın gündeminde önemli yer tuttuğunu söyleyen AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, kampanyayı şu sözlerle yorumluyor:

“Dünyada her yıl 1,3 milyon insan trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Öte yandan yol güvenliği konusunda ülkemizde yaptırdığımız araştırmada her beş sürücüden biri telefonla konuşmakta bir sorun görmezken bu oran 18-35 yaş grubundaki sürücülerde yüzde 80 artıyor. 10 kişiden biri ise sürüş esnasına sosyal medya kullanıyor ki bu oran da 18-35 yaş arasında üç kata kadar çıkabiliyor.

“Bunlar çok ciddi rakamlar. Mobil telefon kullanımı ve mobil teknoloji kullanımının en yaygın olduğu genç kitlede otomobil sahipliğinin artması sebebiyle bu odakta Telefon Kazasına Son kampanyasını hayata geçirdik çünkü mobil telefon kullanımından kaynaklı kazaların trafik kazası değil, telefon kazası olduğuna inanıyoruz. Bugüne kadar iletişim çalışmalarımızın yanı sıra acenteler ve çalışma arkadaşlarımızın çabalarıyla milyonlarca kişiye mesajlarımızı ulaştırdık. Kurban Bayramı öncesinde de sevdikleriyle buluşmak için yola çıkacak binlerce sürücüye mesajlarımızı hatırlatmak istedik. Herkesin sevdikleri ile güzel bir bayram geçirmesini dilerim.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.