MediaCat

En çok konuşulan dizi oyuncusu kim?

Medya Takip Merkezi (MTM), 2011 yılının en çok gündemde kalan yerli dizileri ve dizi oyuncuları araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

En çok konuşulan dizi oyuncusu kim?

Medya Takip Merkezi (MTM), 2011 yılının en çok gündemde kalan yerli dizileri ve dizi oyuncuları araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Yıl boyunca gazete ve dergilerde yayınlanan tüm haber ve yazıların incelenmesi sonucu ortaya çıkan rapora göre, 2011 yılında en çok konuşulan dizi ‘Muhteşem Yüzyıl’ olurken, ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ ikinci sırada yer aldı. Geçen yılın en popüler dizi oyuncusu Beren Saat, bu yıl liderliği Kıvanç Tatlıtuğ’a kaptırdı.

İşte araştırmanın dikkat çekici sonuçları…

MTM’nin, yıl boyunca tüm haberleri tek tek analiz ederek hazırladığı yılın dizileri ve dizi oyuncuları araştırmasının sonuçları belli oldu. Buna göre, yılın en çok gündemde kalan dizisi, hakkında pek çok tartışma çıkan ‘Muhteşem Yüzyıl’ oldu. Show TV’nin beğenilen yapımı, 2011 yılında 8 bini aşkın haber ve yazıya konu edildi. Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli sultanlarından Kanuni Sultan Süleyman’ın hükümdarlığı dönemini anlatan yapım, dönemi doğru yansıtmadığı gerekçesiyle pek çok siyasi ismin eleştirisine de uğradı.

Hikayesi 1960’lı yıllarda başlayan, Kanal D’nin nostaljik dizisi ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ ikinciliğe yerleşti. Başrollerini Erkan Petekkaya ve Ayça Bingöl’ün üstlendiği dizi, gazete ve dergilerde 5 bini aşkın habere konu edildi. Yine Kanal D’de yayınlanan, yapımcılığını Ay Yapım’ın gerçekleştirdiği ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’, 2011’in en popüler 3. dizisi oldu. İki sezondur izleyicisiyle buluşan dizi, yıl boyunca 4 bine yakın haber ve yazıda yer aldı.

Beren Saat liderlik koltuğunu Kıvanç Tatlıtuğ’a bıraktı
Medya Takip Merkezi’nin aynı raporuna göre, Kıvanç Tatlıtuğ, yılın en çok konuşulan dizi oyuncuları arasında birinci sırada yer aldı. ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde yakaladığı başarıyı ‘Kuzey Güney’ dizisine taşıyan Tatlıtuğ, gazete ve dergilerde yıl boyunca 3 bini aşkın haber ve yazıya konu edildi.

Geçen yılki liderliğini Kıvanç Tatlıtuğ’a kaptıran Beren Saat, bu yıl bir basamak gerileyerek ikinci sırada kaldı. Aşk-ı Memnu’daki Bihter rolünün ardından, kasabalı bir kızı canlandırdığı “Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi” ile ekranlara gelen güzel oyuncu, medyanın en çok ilgi gösterdiği kadın oyuncuydu. Beren Saat, yıl genelinde 2 bin 593 adet haber ve yazı ile medyada yansıma buldu.

Beklenen reytinglere ulaşamayınca gösterimine son verilen ‘Sensiz Olmaz’ adlı dizide başrolü oynayan Nurgül Yeşilçay ise listenin 3. sırasına yerleşti. Bir fenomen haline gelen Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz da, medyada en çok yer alan dizi oyuncuları arasındaki yerini aldı.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.