MediaCat

En çok konuşulan banka ünlüsü Cem Yılmaz

Interpress’e göre ünlü komedyen Hülya Avşar, Beyaz ve Murat Boz’u geride bıraktı.

En çok konuşulan banka ünlüsü Cem Yılmaz

Bankacılık sektöründe yaşanan sıkı rekabet reklamlara da yansırken, bankalar marka yüzlerini komedyen ve oyunculardan seçmeye devam ediyor. Banka reklamlarında ünlü isimlere yer verme trendine İş Bankası ile birlikte Denizbank, Vakıfbank, Finansbank, HSBC, Odeabank, Garanti, ING, Halkbank, TEB, Akbank ve son olarak A Bank da katıldı.

Interpress, bankaların yeni ürünlerini tüketiciye aktarmak için kullandığı ünlülerin yazılı basındaki haber yansımaları incelemeye aldı.

Araştırmada, banka reklamlarında 2008 yılında Tolga Çevik ile başlayan ünlü rüzgarının; Beyazıt Öztürk, Mustafa Denizli, Türkan Şoray, Rutkay Aziz, Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ile devam edip, Şafak Sezer, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Cem Yılmaz, Murat Boz ile; son olarak Kıvanç Tatlıtuğ, Yetkin Dikinciler ve Mert Fırat‘ın da ekrana çıkmasıyla birlikte 25’e ulaştığı belirlendi. Ünlü isimlerin rol aldığı bu reklamlar şimdiye kadar yazılı basında toplam 700’e yakın habere konu olduğu saptandı.

Akbank'ın yeni reklamında Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık "Zıt İkizler"i oynuyor.

2012 yılı başından beridir TV’de yayınlanan banka reklamları dikkate alındığında; ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile dergide çıkan haberlerde, ilk sırada ekranda ‘Servet Bey’ karakteriyle boy gösteren Cem Yılmaz’ın yer aldığı görülüyor.

Cem Yılmaz’ın oynadığı reklamlar toplam 153 haberde yer alırken, Beyazıt Öztürk, Erdal Özyağcılar ve Sedef Avcı’nın rol aldığı ‘Issız Ada’ konseptiyle yayınlanan reklamlar 89 haberle ikinci oldu. Hülya Avşar’ın ‘Pardon ne bank?’ dediği reklam filmi ile Murat Boz’un Aslı Tandoğan ile ‘Paraf’ kartını tanıttığı reklam filmi 58’er kez haber olarak üçüncü ve dördüncü sırayı paylaştılar.

‘Zıt İkizler’ karakterlerini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ ile İlker Ayrık‘ın oynadığı reklam filmi, gösterime girdiği kısa süre içinde 46 habere ulaşarak ilk beş içinde kendine yer bulurken, daha üst sıralara tırmanarak sıralamayı değiştirebileceğinin sinyallerini de verdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.