MediaCat

En cesur karşılaştırmalı reklamlar

Super Bowl tarihinin en iyi karşılaştırmalı reklamlarına buyrun.

En cesur karşılaştırmalı reklamlar

Bir reklamverenin yalnızca 30 saniyesine milyon dolarlar döktüğü bir reklam filminden bahsediyorsak, mükemmellik arayışında olmakta bir sakınca yok. Bu mükemmelliği bu kez karşılaştırmalı reklamlarda inceleyeceğiz.

Super Bowl tarihinde -belki de onlarca kez- ekrana gelen markalar arası savaş anlarının galibini ilan etmek kolay değil. Ancak en cesur ve enerjik hamlelerin Pepsi’den geldiğini söylemek gerek. Kılıçlarını kuşanıp rakiplerini bekleyen markaların en heyecan verici karşılaştırmalı reklam ataklarını izlemek için hazır olun.

Pepsi vs Coca-Cola

Pepsi’nin bir klasiğe dönüşmüş karşılaştırmalı reklamı, 1995 yılının Super Bowl günü yayınlandı. BBDO’nun hazırladığı “Diner” isimli reklam filmi, bir tatil günü çalışmak zorunda olan Pepsi ve Coca-Cola kamyon şoförleri arasındaki “dostça” muhabbete odaklanıyordu. Bakalım, Coca-Cola kamyon şoförüne Pepsi ikram eden sürücünün bu hareketi nasıl karşılık bulmuş?

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Kaynak: AdAge

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.