En büyük 100 reklamveren hangi kanalları izliyor? Hangi sitelere bakıyor?

2008’den bu yana devam eden ‘Reklam Ufukları Araştırması’nda bu yıl yeni sorularla en büyük reklamverenlerin medya bütçelerini yöneten kişilerin medya tüketim alışkanlıklarını anlamaya çalıştık. Geleneksel hale gelen ‘Reklam Ufukları Araştırması’nda bu yıl yeni sorular ekledik. Amaç en büyük reklamverenlerin medya bütçelerini yöneten kişilerin medya tüketim alışkanlıklarını saptamaktı. İlk sorumuz, ‘Gün içinde en çok hangi TV […]
13.02.2013 - 07:41

2008’den bu yana devam eden ‘Reklam Ufukları Araştırması’nda bu yıl yeni sorularla en büyük reklamverenlerin medya bütçelerini yöneten kişilerin medya tüketim alışkanlıklarını anlamaya çalıştık.

Geleneksel hale gelen ‘Reklam Ufukları Araştırması’nda bu yıl yeni sorular ekledik. Amaç en büyük reklamverenlerin medya bütçelerini yöneten kişilerin medya tüketim alışkanlıklarını saptamaktı. İlk sorumuz, ‘Gün içinde en çok hangi TV haber/ iş kanalını izliyorsunuz?’  şeklinde idi. Bu soruya katılımcılarımız birden fazla cevap verebildiler. İkinci sırada ise ‘Sabah masanıza oturduğunuzda e-posta siteleri dışında baktığınız ilk üç web sitesi hangisi?’ sorusu vardı.

GÜN İÇERİSİNDE İZLENEN KANALLAR

En büyük reklamverenlerin yüzde 32,1’i ‘Gün içinde en çok hangi TV haber/iş kanallarını izliyorsunuz?’ sorumuza ‘NTV’ yanıtını verdi. Reklamverenlerin yüzde 20,8’i gün içinde televizyon izlemediğini söylerken, yüzde 28,3’ü CNN Türk, yüzde 20,8’i CNBC-e, yüzde 15,1’i Bloomberg HT, yüzde 13,2’si ise Habertürk izlediklerini belirttiler.

GÜNE HANGİ SİTELERLE BAŞLIYORSUNUZ?

‘Sabah masanıza oturduğunuzda baktığınız ilk üç web sitesi hangisi?’ sorumuzun galibi ise hurriyet.com.tr oldu. Katılımcıların yüzde 50,9’u sabah baktıkları siteler arasında Hurriyet.com.tr’yi belirttiler. Milliyet.com.tr yüzde 26,4’ü tarafından izleniyor. Facebook yüzde 24,5, haberturk.com yüzde 17, Twitter ise yüzde 17 yönetici tarafından takip ediliyor.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.