MediaCat

Elon Musk’tan boykotçu reklamverenlere küfürlü yanıt

X’in sahibi, platformda reklamlarını durduranlara sahnede küfürle karşılık verdi.

X’in sahibi Elon Musk, bazı reklamverenlerin platformda reklamlarını durdurma kararına sert yanıt verdi. Dün gerçekleşen New York Times DealBook Zirvesi’nde konuşan Musk, reklamlarını durduran reklamverenlere “Go f*ck yourself” diye seslendi.

Andrew Ross Sorkin’in reklam boykotunu gündeme getirmesi üzerine kendisini reklam vermemekle tehdit edenlere ettiği küfürün ardından Musk, “Yeterince açık oldu mu? Umarım olmuştur” dedi. Ardından aynı etkinliğe katılan Disney CEO’su Bob Iger’ı kastederek el salladı.

Reklam boykotunun şirketi öldüreceğini de ifade eden Musk, “Tüm dünya bu reklamverenlerin şirketi bitirdiğini bilecek ve biz de bunu tüm ayrıntılarıyla belgeleyeceğiz” dedi.

Media Matters’ın, markaların içeriklerinin antisemitik ve diğer zararlı içeriklerle yan yana yer aldığına dair haberlerinin ardından Apple, NBCUniversal, Paramount, IBM ve Disney dahil kimi reklamverenler X’teki reklamlarını durdurma kararı almıştı. Elon Musk’ın 15 Kasım’da antisemitik bir komplo teorisini destekliyor gibi görünen bir yanıt paylaşması da işleri zorlaştırmıştı.

Ad Age’in haberine göre, Musk’ın reklam boykotuna verdiği son yanıt boykotçu olmayan reklamverenlerin bile kafasını karıştırdı. X’te harcama yapmaya devam eden bir markanın önemli bir reklam yöneticisi küresel medya yöneticilerinin yarın telefonda olacağını ve neler olacağının bir sonraki gün netleşeceğini ifade etti. Bir diğer yönetici de böyle düşünülse bile sahnede bu şekilde davranılamayacağını, reklamverenlere küfür edilemeyeceğini belirtti.

X konuyla ilgili bir açıklama paylaşmadı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.