Effie’nin yıldız reklamverenleri

Dün düzenlenen törenle en etkili reklam ajanslarının yanı sıra reklamın etkinliğinden en çok faydalananan reklamverenler de belirlendi.

14.05.2014 - 09:50 | Alev Kaynak

Effie'ye başvurular 6 Şubat 2014'e kadar devam edecek.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlenen ‘Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın 6’ıncı kez düzenlenen ödül töreni, 13 Mayıs Salı akşamı sektörün başarılı isimlerini onurlandırdı.

Bu yıl 291 başvuruyla dünya çapında başarı elde edilen yarışmada; en fazla başvuru yapılan kategoriler Dijital Uygulamalar (22), Lansmanda Başarı (22) ve Kozmetik ve Kişisel Bakım (20) olarak gerçekleşti.

Bu yıldan itibaren her yıl düzenlenmesi planlanan ödüller bu yıl birçok ilke imza attı. Bu yıl ilk kez bir kadın jüri başkanına sahip olan (Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu) ve ilk kez kapsamı bu kadar geniş bir katılıma sahne olan Effie; Eti, Unilever, Ülker ve Vestel sponsorluğunda gerçekleşti. Reklam dünyasında hesap verilebilirlik ve sonuç odaklılık gibi değerleri özendiren bir platform olarak Efffie, bu yıl da sektörün başarılı reklamveren ve hedef kitlelerini anlamayı başaran reklam ajanslarını onurlandırdı.

TBWA\ISTANBUL Şampiyon

Toplam 30 kategoriye sahip olan Effie’de, 23 kampanya Altın, 19 kampanya Gümüş, 17 kampanya ise Bronz Effie kazandı. Toplam 26 ajansın ödülle ayrıldığı törende TBWA\ISTANBUL, kazandığı 10 Effie ile gecenin yıldızı oldu. Medina Turgul DDB 5, Alice BBDO 4 Effie kazanırken; Alametifarika, BLAB, Leo Burnett İstanbul, Grey İstanbul ve Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi geceden üçer ödülle ayrıldılar. Bu ajansların arasında Leo Burnett İstanbul’un kazandığı üç ödülün de Altın Effie olması dikkat çekti.

Reklamveren tarafında Unilever 5 (2 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz) ödülle gecede etkili reklamın faydası en fazla gören reklamveren oldu. Coca-Cola, ETİ ve P&G de gecede üçer ödül gördü.

En Çok Effie Kazanan İlk Üç Ajans

  • TBWA\ISTANBUL: 10 Effie (3 Altın, 5 Gümüş, 2 Bronz)
  • Medina Turgul DDB: 5 Effie (1 Altın, 4 Gümüş)
  • Alice BBDO: 4 Effie (3 Altın, 1 Gümüş)

En Çok Altın Kazanan Ajanslar

  • Alice BBDO: 3
  • Leo Burnett İstanbul: 3
  • TBWA\ISTANBUL: 3
  • Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi: 2
  • McCann İstanbul: 2
  • Medina Turgul DDB: 2

Effie Türkiye 2014 Kazananları [XLS]

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.