Effie Türkiye 2016’nın kazananları belli oldu

Etkinlikte toplam 95 ödül dağıtıldı.

12.05.2016 - 14:58 | Arzu Nilay Kocasu

Effie Türkiye 2016'nın kazananları belli oldu

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlenen 8. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın kazananları dün akşam düzenlenen bir törenle ödüllerine kavuştu. Bu yıl 15’i Özel Ödül olmak üzere 36 kategoride toplam 95 ödülün sahiplerine kavuşturulduğu etkinlikte 28 altın, 25 gümüş ve 42 bronz ödül dağıtıldı. Ajansların başvurularıyla en çok ilgi gösterdikleri kategoriler ise Yeni Doğanlar/Relansman, Özgün Marka Deneyimi, İnternet-Telekom ve bu yıl ilk kez açılan Markalı İçerik olarak açıklandı.

Törende konuşan Effie 2016 Jüri Başkanı ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura yeni kategorilerle pazara mesaj verdiklerini belirtti:

2005’ten beri, sekiz yarışma yılında önemli bir yol kat ederek pazarlama iletişimi etkinliği kavramını Türkiye’nin gündemine taşımaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yıl eklenen bazı kategoriler oldu; B2B Pazarlama ve Markalı İçerik… Bu kategorilerin açılmış olması, aslında, pazara mesaj niteliği taşıyor. Ülkemizde katma değerli ekonominin gelişimi için B2B alanında markalaşmaya ihtiyaç var, Effie yoluyla iyi örnekleri Türkiye’nin gündemine getirmek istiyoruz. Ayrıca dijital sadece bazı kategorilere hapsedilebilecek noktayı aştı, dijitalin ruhunu iyi yansıtan bazı kategoriler olduğu kadar, her kategoride de kuvvetli dijital uygulamalar artık yarışıyor.

Bu yıl yarışmamızı ‘Ödüllük Değil, Effie’lik’ sloganıyla yürüttük. Jürinin işi oldukça zordu. Ön elemeyi geçerek finalist olan 223 iş, büyük bir titizlikle ve sıkı bir rekabet içerisinde değerlendirildi. Bu süreç sonunda, ‘Effie’lik’ projeleriyle ödüle değer bulunan tüm marka ve ajansları kutluyorum.

Effie 2016’nin tüm kazananları listesi için tıklayın [PDF: 410 KB]

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.