Effie 2011 başvurusu için son gün

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin; Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması son başvuru tarihi ise 11 Şubat

11.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin; Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’na 1 Kasım 2008- 31 Ekim 2010 dönemi içinde yayınlanmış ulusal/bölgesel kampanyalar başvurabiliyor. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın Ödül Töreni 16 Mart 2011’de, yarışmanın son başvuru tarihi ise 11 Şubat 2011.

Reklam ve pazarlama dünyasında heyecanla beklenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda bu yıl üç ana yenilik var:

İlk ve ana yenilik değerlendirme ölçütlerinin değişmesi: Strateji %23,3, Yarartıcılık ve Büyük Fikir %23,3, Uygulama ve Hayata Geçirme %23,3, Sonuçlar da %30 oranında etkili olacak.

İkinci olarak, Effie Etkililik Endeksi (Effie Effectiveness Index) ile dünyanın dört bir yanında yarışa katılan, ve dereceye giren ajans/firma ve profesyoneller sıralanacak ve toplamda dünyanın en başarılı 25 ajansı/ reklamvereni ve pazarlama yöneticileri ortaya çıkacak.

Üçüncü yenilik, yarışmaya bu yıl "Çoklu Katılım" yapmanın mümkün hale gelmesi. Böylece sadece reklamveren veya sadece ana ajans başvurusu yerine, reklamverenin mutabakatıyla kampanyaya katkı yapan tüm ajanslar ödül sürecine dahil edilebilecek.

"Pazarlama Etkinliğinin ve Yaratıcılığı"nın ödüllendirildiği Effie’ye sadece yüksek bütçeli değil, orta ve küçük bütçeli, ilginç mecra kullanımına dayalı; PR, doğrudan pazarlama gibi farklı disiplinlerden kampanyaların da katılımı bekleniyor.

Ana şart, kampanyanın, pazarlama açısından aşmayı hedeflediği zorluğu ve sonuçlarını somut bir şekilde kanıtlaması isteniyor. Ortaya çıkan çalışmanın, yönetim ve marka oluşturmada ajans ve reklamverenin ortak hedefe yönelik işbirliğini göstermesi şartı aranıyor.
Başvuru formu ve daha detaylı bilgiye www.effieturkiye.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.