Effect Burson Marsteller’a merhaba deyin

Effect Halkla İlişkiler'in çoğunluk hisseleri satıldı.

20.04.2016 - 16:18 | Haluk Kasarcı

Yeni müşteri, ajans, anlaşma, ortaklık

Effect Halkla İlişkiler ve Burson Marsteller’la 2012’den bu yana devam eden ilişki bugün itibarıyla bir adım daha öteye taşınıyor. Son dört yıldır küresel halkla ilişkiler ağının Türkiye’deki “münhasır ortağı” olan Effect Halkla İlişkiler, çoğunluk hisselerinin satışının ardından Burson-Marsteller ağının tam üyesi olurken, ismi de Effect Burson Marsteller şeklinde güncellenecek.

Burson-Marsteller Dünya Başkanı ve CEO’su Donald A. Baer anlaşmaya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Ülkenin önde gelen ajanslarından birinin çoğunluk hissesini satın alma anlaşması yapmamız, Türkiye’nin Burson Marsteller’ın küresel büyümesi için kritik bir pazar olduğunu vurgulamaktadır” dedi.

Effect Halkla İlişkiler Kurucusu ve CEO’su Gonca Karakaş ise gelişmeyi “Bu satın alma anlaşması, Burson Marsteller ile ortak değerlerimiz ve paylaştığımız iletişimde kanıta dayalı yaklaşım temelli işbirliğimizi bir sonraki seviyeye taşıyan doğal bir adımdır. Dünyanın en saygın iletişim ağlarından biri olan Burson Marsteller ile daha yakın çalışmanın tüm müşterilerimize artı değer katacağına eminiz. Burson Marsteller ailesinin tam entegre bir parçası olmaktan çok büyük gurur duyuyoruz” sözleriyle değerlendirdi.