Efes Pilsen yeni isim önerilerini sundu

Yeni alkol yönetmeliği nedeniyle ismini 1 yıl içerisinde değiştirmek zorunda olan Efes Pilsen yeni isim önerilerini TAPDK'ya sundu. Kurum başkanı Küçük, birkaç isim alternatifi olduğunu, kısa sürede karar vereceklerini söyledi.

12.01.2011 - 00:00 | MediaCat

Yeni alkol yönetmeliği nedeniyle ismini 1 yıl içerisinde değiştirmek zorunda olan Efes Pilsen yeni isim önerilerini TAPDK’ya sundu. Kurum başkanı Küçük, birkaç isim alternatifi olduğunu, kısa sürede karar vereceklerini söyledi.

Tütün ve alkol yönetmeliği nedeniyle Efes Pilsen Spor Kulubü’nün isminin 1 yıl içerisinde değişmesi gerekecek.

Anadolu Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan, kulübü kapatmayı düşünmediklerini söylemişti.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mehmet Küçük NTV/CNBC-e ortak yayınında Efes Pilsen’le ilgili gelinen son noktayı anlattı.

Küçük şunları söyledi: "Bize bir başvuruda bulundular dün itibariyle benim elime ulaştı. Birkaç alternatif üzerinde çalışmışlar. Ben çok ayrıntısına girmek istemiyorum bunların. Oradaki hükümde takımların isim ve tanıtımlarında alkollü içki markalarını çağrıştıran isim, logo, amblem ve işaretler kullanılamaz. Bu yönüyle gelen isimler logolar dünyada da tanınan bilinen bir markamız bu markayı çağrıştırmayacak şekilde olması lazım. İyi niyetli olarak en başından bir isimle geldiler o ismi çağrıştırıp çağrıştırmama açısından isim ve logoyu üzerinde ilgili birimlerimiz çalışmalarını yapacaklar, değerlendirmemizi o zaman yapacağız. Çok uzun bir takvim öngörmüyoruz. Gelen öneriler için henüz bir değerlendirme yapmadık."

ntvmsnbc

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.