Efes, FIBA’ya sponsor oldu

Efes Pilsen, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve Türkiye Basketbol Federasyonu’yla...

19.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Efes Pilsen, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve Türkiye Basketbol Federasyonu’yla müştereken imzaladıkları anlaşma ile 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın event sponsoru olduğunu açıkladı.

Türkiye’de sporun gelişmesi adına birçok projeyi hayata geçiren Efes Pilsen, 28 Ağustos ve 12 Eylül tarihlerinde Türkiye’de gerçekleşecek olan dünyanın en prestijli basketbol organizasyonlarından 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın resmi event sponsoru oldu.28 Ağustos’ta eş zamanlı olarak Ankara, İstanbul, İzmir ve Kayseri’de başlayacak şampiyona; 12 Eylül’de İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak final maçıyla sona erecek. Dünyanın en iyi 24 takımının şampiyonluk mücadelesi vereceği organizasyonda 80 maç oynanacak, dünyanın en iyi 288 oyuncusu basketbolseverlere dev bir şölen yaşatacak.
Dünya Şampiyona’sından bir hafta önce ise, bu sene 9. kez düzenlenecek olan ve dünyanın en prestijli basketbol organizasyonları arasında gösterilen TBF ve Efes Pilsen’in beraber  organize ettigi ve Efes Pilsen’in ilk organize edildiği 2002 yılından beri isim sponsoru olduğu “Efes Pilsen World Cup” ta milli takımımız, Kanada, Lübnan ve Arjantin Ankara’da şampiyona öncesi son provalarını yapacak.

Spor alanında gerçekleştirdiği tüm sponsorluk faaliyetlerini birer sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendiren Efes Pilsen, spordaki ilerlemenin toplumsal gelişime katkısının bilinciyle Türk sporunun gelişmesi ve dünya çapında başarılı olması adına uzun vadeli yatırımlar gerçekleştiriyor. Efes Pilsen markası, Efes Pilsen Spor Kulübü’nün kuruluş yılı olan 1976’dan beri sporun, özellikle de basketbolun her zaman önde gelen destekçisi olurken hayata geçirdiği başarılı sosyal sorumluluk projesi ‘Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları’ ile 2004 yılından bu yana  birçok ilimizde 15 binden fazla genci ücretsiz olarak basketbolla tanıştırdı. Ayrıca dünyanın en önemli profesyonel basketbol organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyan Euroleague Basketball’ın da 2008 yılından beri ana sponsorlarından biri olan Efes Pilsen, spora yaptığı yatırımları dünya çapında da yaygınlaştırıyor.

Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin resmi sponsoru ve birçok Anadolu Kulübü’nün yıllardır destekçisi olan Efes Pilsen, 2002 yılından bu yana Türk Milli Futbol Takımları ana sponsorluğunu da sürdürüyor. İki sene önce Türkiye’de başlayan futsal liginin isim sponsoru olan Efes Pilsen, Milli Olimpiyat Komitesinin  de sponsorluğunu yaparken hem Türkiye’de hem de dünyada sporun en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.