Popülizm ve iletişim

Avrupa'nın en köklü siyasi iletişim buluşmasına 2 ay kaldı.

10.03.2017 - 10:21 | Ozan Mert

Popülizm ve iletişim

Avrupa’nın birçok ülkesinden siyasi kampanya yöneticileri ve siyasi iletişim uzmanlarını bir araya getiren Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’nin (EAPC) 22’nci yıl konferansı bu yıl 28-30 Mayıs tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenecek. Dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar, gözlemciler ve siyasetçilerin katılımıyla düzenlenen konferans, siyasi iletişime yön veren güncel küresel trendlerin tartışıldığı; yeni yöntemlerin, modellerin ve teknolojilerin tanıtıldığı uluslararası bir forum. Konferansın bu yılki teması ise son dönemde dünyanın birçok ülkesinde siyaseti yeniden şekillendiren popülist hareketler.

Konferans bu yıl Howard Dean (ABD’deki Demokratik Ulusal Komitesi Eski Başkanı), Yorgo Papandreu (Sosyalist Enternasyonal Başkanı ve Yunanistan Eski Başbakanı), Birgitta Jónsdóttir (İzlanda Korsan Partisi Kurucusu) gibi siyasetçilerin yanı sıra; Drew Westen (psikoloji profesörü ve nörobilimci), Ivan Krastev (siyaset bilimci ve yazar) ve Michael Crowley (gazeteci ve Politico Yazarı) gibi uzmanlara ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Brexit ve Amerikan Başkanlık Seçimleri gibi yarışlarda yer alan kampanya ekipleri de, deneyimlerini katılımcılarla paylaşmak üzere orada olacak.

Şu ana kadar açıklanan konuşmacılara ve öne çıkan konu başlıklarına göz atmak için etkinliğin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın ilk global siyasi kampanya ödülleri

Popülizm ve iletişimEAPC bu yıl konferansın yanı sıra siyasi kampanyaların ödüllendirileceği global nitelikli bir yarışmanın da duyurusunu yaptı.

Uygulama alanı ve teknik temelinde ayrışan 20 kategoride ödüllerin dağıtılacağı Polaris Ödülleri, geçtiğimiz ay itibarıyla başvuruları almaya başladı.

Yarışma hem siyasi partiler ve sivil toplum kuruşları gibi kampanya sahiplerinin hem de danışmanlar ve ajanslar gibi uygulama sahiplerinin katılımına açık.

Başvuruların nisan sonuna kadar süreceği yarışmanın kategorilerine ve katılım koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.