MediaCat

Düzenleme duvarını perspektifle aşan lansman

Fransa pazarına giriş yapan Oatly, Paris’in açıkhava reklam düzenlemelerini alternatif yöntemiyle atlatıyor.

Reklam düzenlemeleri gereği Paris’te markaların duvarları “sanatsal” olmadığı sürece kullanmalarına izin verilmiyor. Aranan bir diğer koşul da murallarda ürün ya da logonun yer almaması. Başkentteki düzenlemeler, yeni giriş yaptığı Fransa pazarında duvarlardan da faydalanmak isteyen Oatly için ilk bakışta engel teşkil ediyor gibi görünse de zekice planlanmış eklemelerle kurallara kısa devre yaptırmak mümkündü.

Oatly’nin muralları beyaz zemin üzerine siyah renkli metinlerden oluşuyor. “Bu duvar bir kutu yulaf içeceğiyle çok daha güzel olmaz mıydı?”, “Bu bir sanat eseri mi yoksa şu yulaf içeceği reklamlarından biri mi?”, “Bu sanat eseri, reklamların burada hoş karşılanmadığını bildiğimizi belirtmek için burada!” yazılı duvarlarda logo ya da ürün görseli yer almıyor. Markanın açıklamasına göre, sanat tarihi üzerine yüksek lisans eğitimine sahip birisinin sanatsal dokunuşlarıyla yaratılan eserler Dadaizim, modern graffiti, pop art ve neo-kavramsalcılık gibi akımları birbirine bağlıyor.

Sanat adına her şeyin eksiksiz olduğu görüntüde eksik olan parça Oatly, perspektif ve duvarın dışından bir hamleyle tamamlanmasıyla yerini buluyor. Kendi duvarını hack’leyen marka, düzenlemelerle ters düşmediği gibi Fransa’ya zihinlerde yer edecek bir çalışmayla adım atıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Oatly (@oatly)’in paylaştığı bir gönderi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.